Vítězství nijak nepřeceňuje trenér domácích Martin Maša. „V téhle fázi přípravy výsledky neřeším, bylo to ale lepší než v minulém utkání proti divizní Bystřici nad Pernštejnem, a to i přesto, že do zápasu nepustilo zranění Davida Müllera a Dominika Bokůvku. Zkusili jsme aspoň hráče z dorostu,“ okomentoval výsledek utkání kouč.

S úvodem zápasu nemohla být Olympia spokojenější, hned na začátku se prosadili bratři Keprtové. Nejprve Radek doklepával do prázdné a druhou branku přidal bratr Daniel z nařízeného pokutového kopu.

Pak však slovenský celek z Radimova zrychlil kombinaci a dvakrát po sobě skóroval po pěkných akcích. Střelci byli Balážik a Rehák. Radek Keprt však do poločasu přidal druhou branku, a tak mohlo jít Ráječko do kabin spokojenější. „Hrálo se mi lépe než minulý týden, konečně už trénujeme s míčem a myslím, že se to na hře projevilo,“ poznamenal obránce Jakub Sedlák.

V druhé půli domácí kouč míchal sestavou, hřiště opustil mimo jiné záložník Radek Souček. „Radka chceme nastálo, ale zatím se nám nedaří dotáhnout přestup z FK Blansko,“ připomněl situaci okolo nadějného hráče sportovní manažer Ráječka Marek Bláha.

Druhou půli výrazně ovlivnilo vyloučení slovenského středopolaře. Převahu jednoho muže v poli zužitkovala Olympia ještě dvakrát, prosadili se Patrik Lidmila a Pavel Mizerniuc. „V útočné fázi už se nemůžeme spoléhat na Filipa Vodu, který odešel do Rakouska. Musíme se víc zaměřit na kolektivní pojetí hry, a to i kvůli dlouhodobým zdravotním komplikacím Honzy Ovčačíka, abychom dokázali zopakovat loňské jaro, kdy se nám dařilo a vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, i když s efektivitou to bylo horší,“ plánoval trenér Olympie.

Po podzimní části krajského přeboru patří Ráječku šestá pozice. „Realizační tým si žádný cíl pro jaro nestanovil, půjdeme zápas od zápasu, a pokud se dostaneme na bednu, bude to super,“ odtajnil cíl pro jarní část soutěže trenér Maša.

TOMÁŠ SRNSKÝ