Ráječko pokračuje bez ztráty bodu, když porazilo druhý nejlepší tým jara Rousínov (4:1). Zápas pro ně ale nezačal dobře a tým trenéra Martina Maši poprvé na jaře prohrával. Už ve 12. minutě se přímo z rohového kopu trefil do domácí sítě Tomáš Buršík a Rousínov si vedení podržel téměř až do přestávky.

Důležité góly dali „do šatny“ Dominik Bokůvka a rychle ve druhém poločase David Müller. Bleskový obrat skóre přinesl na domácí kopačky klid a tým jistě dokráčel k šestému jarnímu vítězství v řadě. „Cením si toho, že zápas kluci zvládli, i když se pro nás tentokrát nevyvíjel příznivě. Myslím, že jsme byli lepší celé utkání, ale střelecky jsme to vyjádřili až ve druhém poločase,“ konstatoval spokojený kouč Maša.

Boskovický lídr tabulky si v Tišnově spravil chuť po nevydařeném derby s Ráječkem vítězstvím 6:0. „Prohru s Ráječkem jsme si samozřejmě rozebrali, ale nechci to nějak dál pitvat. Jednoduše to bylo jakési pokračování horších výkonů z předchozích kol. Takže doufám, že po Tišnovu se zase odrazíme k lepším výkonům a výsledkům,“ zdůraznil hrající trenér Lukáš Martínek.

Na umělém trávníku jsou boskovičtí hráči zvyklí hrát a jejich výkon ve druhém poločase v Tišnově mnozí fanoušci označili za nejlepší na jaře. Kanonádu odstartoval Jan Havelka, který se protáhl mezi urostlými domácími beky a zakončil na zadní tyč a o tři minuty později si akci zopakoval. Zápas se pak prakticky jen dohrával. „V prvním poločase to nebylo tak jasné, jak napovídá konečný výsledek. Sice jsme si vytvořili dvougólový náskok, ale domácí nás zlobili zejména po standardkách. Ve druhé půlce už jsme to měli pod kontrolou,“ stručně shrnul zápasové hodnocení Martínek.

OLYMPIA RÁJEČKO – TATRAN ROUSÍNOV 4:1

Poločas: 1:1. Branky: 42. Bokůvka, 52. Müller, 62. a 90+1. D. Keprt – 12. Buršík. Rozhodčí: Malimánek – Marinč, Lazar. ŽK: Sedlák – Buršík. Diváků: 200.

Ráječko: Růžička - Bokůvka, Sedláček, D. Müller, Sedlák (83. Zeman) - Horáček (85. Souček) - R. Keprt, Voda (76. Zouhar), Ovčačík (89. Bartoš), Lidmila (64. Vránek) – D. Keprt: Trenér: Martin Maša.

AFK TIŠNOV - FC BOSKOVICE 0:6

Poločas: 0:2. Branky: 16. Černý, 44. Novák, 63. a 66. Havelka, 76. a 88. Stara. Rozhodčí: Kučera – Musil, Marek. ŽK: Pohl, Panovský – Daněk. Diváků: 100.

Boskovice: Bednář (39. Novotný) – Havelka (67. Živný), Tenora, Kolář, Černý - Šmerda (30. Dračka), Daněk, Martínek, Novák (76. Petrov), Hlaváček (61. Stara) - Havlíček. Trenér: Lukáš Martínek.