Na druhé Pohořelice mají náskok šesti bodů. „Náš předsezonní cíl byl zachránit se, jedeme tedy nad plán,“ glosoval situaci vedoucí družstva Tomáš Koláček a dodal. „Teď už chceme postoupit o soutěž výš, nejsme alibisti.“

Nováček nejnižší krajské soutěže za celý podzim pouze jednou klopýtl, hned desetkrát vyhrál a jednou remizoval. Vstřelil nejvíce branek a naopak sám jich nejméně obdržel. „Dobře nás připravil okresní přebor, kde jsme sehráli spoustu náročných zápasů. Navíc hrajeme s místními kluky, kteří vytvořili parádní partu,“ pochvaloval si Koláček.

V předvečer oslav stého výročí založení Československa se v brněnském Hotelu International sešla řada sportovních legend při závěrečném setkání oslavující Brněnský rok sportu.
Brněnský rok sportu připomněl i bratry Pospíšily nebo slavné gesto Čáslavské

I přesto, že je v tabulce před zimní přestávkou nikdo dostihnout nemůže, čeká Želešice na závěr podzimu možná nejdůležitější zápas vůbec. V sobotu dopoledne Viktoria vyzve na domácím hřišti druhé Pohořelice. „Je to pro nás utkání podzimu. Pokud vyhrajeme, můžeme v tabulce výrazně odskočit,“ pravil trenér celku.

Pořadí krajských soutěží
Krajský přebor 1. Boskovice – 32 bodů. 2. Start Brno – 28 bodů.

I. A třída, skupina A 1. Líšeň B – 31 bodů. 2. Dobšice – 28 bodů.

I. A třída, skupina B 1. Lednice – 30 bodů 2. Hroznová Lhota – 27 bodů.

I. B třída, skupina A 1. Soběšice – 29 bodů. 2. Vilémovice – 26 bodů.

I. B třída, skupina B 1. Želešice – 31 bodů. 2. Pohořelice – 25 bodů.

I. B třída, skupina C 1. Velké Bílovice – 28 bodů. 2. Nikolčice – 26 bodů.

I půlmistr krajského přeboru je překvapivý. Fotbalisté Boskovic o víkendu výhrou 2:1 v Bohunicích přeťali čtyřzápasovou šňůru zápasů bez výhry, díky čemuž předčasně slaví překvapivé prvenství v podzimní části sezony. „Nečekali jsme to, ale výsledkově jsme si to zasloužili. Hlavně se nám vyplatila sázka na šířku kádru. Máme z čeho vybírat, když někdo vypadne,“ uvedl trenér Lukáš Martínek.

Podobně jako v Želešicích, i v Boskovicích sází na vlastní odchovance a sehraný tým. „Hráči odsud tvoří devadesát procent týmu. Pravidelně tým okysličujeme fotbalisty z dorostu,“ zmínil Martínek.

Boskovickým se povedlo zažehnat útlum, který vygradoval prohrou s Moravskou Slavii 2:6. „Nemáme zas tak kvalitní tým, abychom vyhráli patnáct duelů v řadě,“ podotkl Martínek.

Na závěr podzimu čeká Boskovice šlágr, v pátek hostí druhý tým tabulky Start Brno.

Přes stovku zásahu mají hasiči kvůli silnému větru.
Silný vítr vyvrátil strom na jedoucí auto. Hasiči vyjížděli už k 193 událostem

Ve třech krajských soutěžích mají vedoucí celky tříbodový náskok, vzhledem k horšímu vzájemnému zápasu a také nepatrným rozdílům ve skóre potřebují k jistotě podzimního prvenství bod.