Deset kol. Tak dlouho trvala kuřimská neporazitelnost, klub z Brněnska navíc v úctyhodné sérii jen jednou remizoval, zbytek duelů ovládl. V sobotu ale Ráječko vyloupilo dosud suverénního lídra. „Před zápasem jsme si říkali, že bychom chtěli být první tým, který Kuřim porazí, navíc na jejím hřišti. Bylo na nás vidět, že chceme vítězství urvat za každou cenu a po závěrečném hvizdu jsme byli odměnění,“ radoval se pro klubový web ráječský gólman David Juran.

Svěřenci kouče Jiřího Hušky tak navázali na jarní šok, kdy podobným způsobem zvítězili na hřišti líšeňské rezervy, která nakonec jasně ovládla minulý ročník krajského přeboru.

Před pěti lety oblékal Jan Polák dres fotbalové Zbrojovky ještě na hřišti, teď by měl Brnu pomáhat spíš prací z kanceláře.
Polák se vrací do Zbrojovky. Exreprezentant si projde kolečko a najde pozici

Pro Ráječko je sobotní výhra o to cennější, že je premiérovým venkovním vítězstvím v sezoně. „Pochvalu a ocenění si zaslouží celý tým, jelikož jsme si opravdu sáhli na dno a většina kluků končila zápas totálně vyčerpaná. Začátek utkání byl od nás sice pasivní a málo odvážný, přesto jsme si do poločasu vytvořili dvě šance a z jedné jsme nastřelili tyčku. Kuřim měla územní převahu, víc držela míč, ale po změně stran si žádnou stoprocentní příležitost nevypracovala, naopak my jsme využili rychlý brejk,“ hodnotil Huška.

Rozhodnutí přinesla až závěrečná čtvrthodina, v devětasedmdesáté minutě Michal Zouhar přesně zakončil rychlou akci hostů a Kuřim už na jeho trefu nedokázala reagovat. „Kuřim po celé utkání držela míč na svých kopačkách, ale v defenzivě jsme si počínali kompaktně a zodpovědně. Vyčkávali jsme na soupeře a z brejků se jej snažili ohrožovat, nakonec jsme vítěznou branku vstřelili díky parádní trefě Zouhyho,“ podotkl Juran.

Prohře v Vítkovicemi nezabránil ani brněnský gólman Dominik Furch.
Kometa doplatila na dvě rychlá vyrovnání, doma podlehla Vítkovicím

Ráječko tak navázalo na aktuální dobrou formu, z posledních čtyř utkání zvítězilo hned třikrát a po nepovedeném úvodu sezony se škrábe tabulkou vzhůru – po jedenáctém kole je jedenácté. „V dalším zápase nás čeká doma Bystrc a je potřeba zopakovat podobný výkon a přístup jako v Kuřimi. Pak můžeme být zase úspěšní,“ doplnil Huška.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...