Na problémy si Ráječko zadělalo už na podzim. Po něm přezimovalo až na čtrnácté příčce, ze které se chtělo rychle odpíchnout nahoru. V úvodu jara se mu to dařilo, v prvních sedmi kolech po zimní pauze nasbíralo pět výher a rychle stoupalo tabulkou.

Jenže pak celku z Blanenska došel dech a od 10. května přidal do tabulky už jen jediný bod. „Doplatili jsme na úzký kádr. Měli jsme po sobě asi pět týdnů, kdy jsme hráli ve středu i v sobotu, a prakticky všechny zápasy jsme odmakali jen ve třinácti lidech. V závěru už pak kluci totálně odešli fyzicky, snaha jim upřít nelze, ale už neměli síly,“ uvědomuje si Huška.

Fotbalisté Moravské Slavie (v červenobílém) porazili v posledním kole krajského přeboru Bosonohy 4:0, oba celky se utkají hned na úvod nového ročníku o víkendu 12. a 13. srpna.
Los krajského přeboru: Boskovice začnou v Brně, Ráječko zamíří do Ratíškovic

Malá šířka kádru však nebyla jediným ráječským problémem, oproti minulému ročníku dala Olympia o 26 gólů méně a trápila se především doma, kde zvítězila jen pětkrát. „Užší kádr byl jednou z příčin špatné sezony, dalším důvodem byl nepovedený podzim, kdy jsme špatně bránili a dostávali hrozně moc gólů. Závěrečné prohry byly trochu zapříčiněné tím, že jsme už pár kol před koncem měli jistou záchranu, tak jsem zkoušel i kluky, kteří nedostávali tolik prostoru,“ vysvětluje trenér.

Cíl pro léto je tak jasný – rozšířit kádr o několik jmen, která by Ráječko opět vytáhla do první poloviny tabulky. „Rozhodně chceme kádr doplnit. Některé kluky přesuneme z dorostu, plus hledáme hráče z okolí. Bavíme se s Blanskem a dalšími týmy z vyšších soutěží o možných posilách. A chtěl bych i přejít na systém se třemi stopery, uvidíme, jak nám to bude fungovat,“ předesílá Huška.

Fotbalisté Rudice I. B třídy udrželi.
Předsezonní cíl splněn. Nováček z Rudice uhájil místo v I. B třídě

Těžit by Olympia mohla i z nedávno potvrzené spolupráce s třetiligovým Blanskem, která by měla spočívat především v možném vzájemném uvolňování hráčů. „Věřím, že by k nám někteří kluci z Blanska mohli přijít. Jediná nevýhoda toho je, že se to bude řešit až v průběhu léta, tím pádem nové hráče nebudu mít na začátek přípravy,“ mrzí ráječského lodivoda.

Ten už s dalšími členy realizačního kádru přesně rozplánoval letní přípravu, která letos bude značně kratší, než je obvyklé. „Začínáme 11. července a už za necelý měsíc hrajeme první kolo poháru, takže je tam prakticky jen pár týdnů na přípravu,“ dodává Huška.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) zahájí svou pouť Mol Cupem na hřišti Speřice nebo Ždírce.
Los Mol Cupu: Blansko se v předkole moc nenacestuje

Do nového ročníku ráječští fotbalisté vlétnou zápasem na hřišti Ratíškovic, úvodní kolo je naplánované na víkend 12. a 13. srpna. Domácí premiéru si celek z Blanenska odbude o týden později, kdy přivítá Krumvíř, následně opět před svými fanoušky vyzve Moravskou Slavii.


Načítám tabulku ...