Stále si ještě nemůže příliš vyskakovat. Celek z Blanenska je aktuálně na dvanácté pozici, výrazně se však přiblížil vyšším pozicím a především odskočil ze spodku tabulky.

Ráječku vyšel hned úvodní jarní test, kdy v důležitém utkání dvou nespokojených týmů vyhrálo na hřišti Ivančic jasně 3:0. „Měli jsme v zápasu pár hluchých momentů, především po prvním gólu. Celý zbytek poločasu byl takový neslaný nemastný. Místo toho, aby nás vedení uklidnilo, jsme trochu znervózněli a podvědomě se zbytečně stáhli. Druhý poločas už ale byl dobrý,“ hodnotil Huška.

Jeho svěřenci pak vítězně zvládli i jarní domácí premiéru, v sobotu zdolali Lednici 4:1. I tentokrát však Ráječko definitivně rozhodlo až v samém závěru, ještě na začátku 90. minuty byl totiž stav jen 2:1. „S Lednicí to byl podobný průběh. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ve 29. minutě jsme dali první gól a pak jsme opět přenechali iniciativu soupeři. Nějaké šance si ale hosté nevytvářeli,“ podotkl stratég.

Blanenským fotbalistům (v červeném) se na jaře daří, vyhráli třetí utkání v řadě.
Vítězná šňůra Blanska pokračuje, těsně zdolalo zlínské mladíky a je už sedmé

Právě závěrečné nervózní minuty štvaly Hušku nejvíc, pojišťující dva góly totiž domácí přidali až v nastavení druhé půle. „Vadí mi, že jsme zápas nerozhodli dřív, v 60. minutě už to mohlo být třeba 3:0. Mohl být klid, takhle jsme v 88. minutě dostali gól z penalty, a než jsme přidali pojistku, tak to byly nervy,“ popsal bývalý hráč brněnské Zbrojovky nebo Blanska.

Olympii na jaře zatím střelecky táhnou především dvojčata Pokorných, oba zvládli na jaře dát už tři góly. Postarali se tak o šest ze sedmi ráječských přesných tref. „Neřekl bych ale ještě, že se úplně rozstříleli, hromadu šancí pořád neproměňují. Třeba proti Lednici jsme nedali gól ze situací, ze kterých by branka být měla. V tomhle na ně chci být náročný, protože mají příležitosti, aby dávali mnohem víc gólů,“ nastínil Huška.

Fotbalisté Sparty Brno (v rudých dresech) ovládli zimní soutěž Deníku Rovnost.
Velká zimní soutěž Deníku Rovnost je u konce. Známe nejoblíbenější klub kraje!

V dalším kole na Ráječko čeká pořádná zkouška. V neděli od tří hodin odpoledne se totiž představí na hřišti líšeňského béčka, tedy lídra tabulky, který doma zatím neztratil jediný bod. „Na utkání se těším, bude to pro nás opravdová zkouška. Chceme se poměřovat s těmi nejlepšími a líšeňská rezerva je asi nejkvalitnější tým v soutěži. Bude to pro nás měřítko a jsem zvědavý, jak obstojíme,“ předeslal trenér.

Ať už ale víkendový zápas skončí jakkoliv, plánuje se celek z Blanenska na jaře dál posouvat tabulkou směrem nahoru. „Nehodláme se koukat za sebe. Nechci, aby to vyznělo nějak namyšleně, ale do spodku podle mě nepatříme, takže hledíme spíš před sebe, kam se můžeme posouvat. Nemíníme se stresovat, že nás někdo nahání zezadu,“ dodal Huška.

Ráječko - Lednice 4:1
Poločas:
1:0.
Branky: 29. a 51. Jan Pokorný, 90. a 90+1. Michal Pokorný - 88. Očenáček (pen.).
Žluté karty: 75. Juran - 39. Mach.
Ráječko: Juran - Souček, Maňoušek, Sedlák (K), Žáček (85. Koňařík), Jan Pokorný (76. Štěpánek), Zouhar, Bartoš, Lidmila, Michal Pokorný, Chyla (76. Ťoupek).
Lednice: Prokop - Ruber, Ferby, Kacr (61. Očenášek), Simandl, Osička, Kleiber (73. Ianosteac), Wolgemuth (K), Mach, Grábl (53. Pálka), Bucňák (46. Hovězák).


Načítám tabulku ...