Tabulka A skupiny I. B třídy je maximálně vyrovnaná. Na nesestupovou pozici ztrácí Boskovice momentálně pouhé tři body. A třeba na osmý Čebín body čtyři. „Bodový rozestup ve druhé polovině tabulky je sice minimální, ale s podzimem rozhodně nemůžeme být spokojení,“ má jasno hrající trenér Lukáš Martínek.

Na první bodový zisk si tým z Blanenska počkal až do sedmého soutěžního utkání. Na premiérové vítězství ještě o zápas déle. „Nepovedl se nám vstup do sezony. Dlouho jsme se nemohli chytit a získat tolik potřebné body. Nedařilo se nám a horší výkony se nás nakonec držely celý podzim. Hodně jsme bojovali s nedostatkem hráčů,“ přibližuje šestatřicetiletý kouč.

Devět z deseti bodů vybojovali hráči boskovického béčka na domácím hřišti. „Doma se hraje vždycky lépe. Nastupujeme většinou na umělce v Boskovicích, kterou dobře známe. Při domácích zápasech nám navíc vypomáhají kluci z A mužstva, kteří se nedostanou do základní sestavy,“ popisuje Martínek, jenž na podzim sám zasáhl do deseti utkání.

Boskovičtí fotbalisté (v zeleném) v prvním přípravném utkání podlehli Blansku 2:4.
Kouč Havlíček převzal cenu a s Boskovicemi chce do divize. Zatím je bez posily

Zajímavost je, že u dvou ze tří vítězství nasázeli Boskovice soupeřům osm branek. Poprvé to schytalo Podolí u Brna, podruhé Lipovec. „Proti Podolí a Lipovci se zrovna sešla lepší sestava a kluci se rozstříleli,“ vysvětluje zkušený stratég.

Vítězství 8:1 proti Lipovci si rezerva třetího týmu krajského přeboru připsala v posledním kole před zimní pauzou. „Díky vítězství jsme se dostali na dostřel výše postaveným mančaftům. Není mezi námi už taková propast, to nám před přestávkou psychicky pomohlo,“ pochvaluje si lodivod čtrnáctého celku A skupiny I. B třídy.

Těšit ho může taky střelecká produktivita mužstva, kterou se jeho svěřenci rovnají předním týmům tabulky. Pro srovnání – druhé Lelekovice nebo čtvrtý Rájec-Jestřebí zapsali jen o dva góly více. Pod třicet vstřelených branek Boskovic se navíc podepsalo třináct hráčů. „Jsem za takový počet gólů rád. Stejně tak za to, že nemusíme spoléhat na jednoho kanonýra. Mnohem radši bych ale sbíral body než vstřelené branky,“ říká s trpkým úsměvem.

Boskovičtí naopak musí vypilovat defenzivu. Tu mají s jedenačtyřiceti obdrženými brankami nejhorší v soutěži. „To číslo je strašné. Pokud se chceme zachránit, musíme na obraně zamakat. To je jeden z našich hlavních úkolů,“ doplňuje Martínek.

Rezervní tým Olympie Ráječko nastupuje v I. B třídě.
V bráně nováčka zaskočil trenér. Na jaře se béčko Ráječka popere o záchranu

Zimní přípravu s týmem zahájil minulý týden. „Příprava bude hodně o nabrání kondice. Zaměříme se na fyzičku a samozřejmě i na souhru, aby to na hřišti klapalo,“ vyhlíží.

V přípravě Boskovice poměří síly s týmy z okresních soutěží i z I. B třídy. „Máme tam Rájec, Černou Horu nebo Malenovice,“ jmenuje.

V současné chvíli ještě čeká na finální podobu kádru. „Čekáme, jak se vyvine situace v áčku, podle té se všechno odvíjí. Nejsme typický tým, který si shání posily. Počítáme ale se dvěma až třemi hráči,“ povídá.

A opakuje cíl pro jaro. „Chceme se porvat o záchranu, to je priorita,“ dodává.