Sparta to v brněnských derby umí, v minulém kole vstřelila Morendě čtyři góly, proti Svratce jí ke stejnému počtu branek stačila úvodní půlhodina.

Po dvou brankách velmi dobře hrajícího Jakuba Pojsla a gólech Raromíra Janderky a Tomáše Košuta to pro Svratku vypadalo na debakl. Díry v obraně a nejistý výkon náhradního brankáře Ondřeje Foltýna do druhé půle mnoho neslibovaly.

„Čtyřbrankové vedení naše hráče ukolébalo, domnívali se, že se už nemůže nic stát. To se nám skoro vymstilo,“ durdil se trenér Sparty Radek Štourač.

Domácí po dvou slepených gólech Vojtěch Chasáka a Filipa Kříže vycítili šanci, a když Filip Kroupa přidal třetí zásah, bylo na dramatický závěr zaděláno.

Sparťané se zatáhli, a i přes nápor domácích dotáhli utkání ke čtvrté výhře za sebou. Na třetí příčce tabulky nadále čekají na zakolísání Kuřimi a Boskovic. „A s oběma předními týmy se utkáme v závěru jara,“ dodal s nadějí v hlase Štourač.

Nádherné fotbalové období

V Bystrci zažili domácí trpkou a také nejvyšší porážku v sezoně. Rychlá, přímočará, a především produktivní hra Kunštátu slavila úspěch.

Hosté vyhráli 4:0. „Zažíváme nádherné fotbalové období. V Bystrci jsme ukončili sérii tří zápasů na hřištích soupeřů se ziskem devíti bodů. Výrazně jsme zlepšili obrannou fázi a střílíme pěkné góly,“ jásal kunštátský trenér Vladan Horák.

Tři z branek dosáhli po rychlých akcích kunštátští mladíci Lukáš Málek, Martin Janíček a Tomáš Bělehrádek, čtvrtou trefou v závěru dokončil demolici bystrcké obrany zkušený Marek Štencl.

„Jsme v popředí tabulky, držíme pátou příčku, v neděli se doma pokusíme uspět proti třetí Spartě,“ přidal úspěšný kouč Horák.

O mizerné produktivitě Bystrce svědčí, že v posledních třech utkáních se z gólu radovala jen jedinkrát. A to ji v sobotu čeká zápas v Lednici, která ve středu deklasovala Ratíškovice 6:1.


Načítám tabulku ...