Předchozí
1 z 3
Další

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) ztrácí po podzimu jediný bod na vedoucí příčku.Boskovičtí fotbalisté (v červeném) ztrácí po podzimu jediný bod na vedoucí příčku.Zdroj: Petr Nečas

FC BOSKOVICE - LETOVICE. Výborný podzim a velmi nadějná pozice do případného jarního boje o postup do divize. Boskovice zažívají sezonu, která může být průlomová. Díky parádním výsledkům totiž ztrácí jediný bod na vedoucí Kuřim, do jara tak mohou vstupovat s jasnou motivací. „Myslím si, že hráči si konečně řekli, za čím chtějí jít. Bylo vidět, že od prvního kola, které jsme zaslouženě prohráli, tak tým tahal za jeden provaz,“ těší boskovického kouče Jana Havlíčka.

Jeho svěřenci především perfektně zvládali duely s ostatními předními týmy krajského přeboru, zdolali Kuřim, Spartu Brno, Rousínov i Krumvíř. „Už čtyři roky si tak trochu říkáme, že bychom postup chtěli. Teď se nám opravdu povedl podzim a je třeba na něj navázat. Uvidíme, kam nás to zavede, ale nehodláme postup urvat za každou cenu, když bychom nebyli připravení hrát vyšší soutěž,“ podotýká Havlíček.

Rosičtí fotbalisté (ve žlutém) na úvod jara doma zdolali Blansko 2:0. Ilustrační foto.
Blansko v derby nekladlo odpor. O prohře v Rosicích rozhodl dvěma trefami Fila

Druhý tým tabulky vstoupí do jara sobotním domácím zápasem s Bystrcí, která jako jediná v aktuální sezoně našla na Boskovice recept. Následně zamíří k těžkému utkání do Rousínova.

Celek z Blanenska opět pokračuje téměř beze změn v kádru, jeden podstatný odchod však přece jen zaznamenal, když do Blanska zamířila útočná opora Jan Novák. Boskovice naopak posílil Matěj Černý, větší minutáž čeká na nadějné odchovance. „Největší posila je pro nás hráč, kterého si vychováme sami,“ dodává stratég.


Načítám výsledky ...

Ráječští fotbalisté (v zeleném) vstupují do jarní části sezony ze šestého místa.Ráječští fotbalisté (v zeleném) vstupují do jarní části sezony ze šestého místa.Zdroj: Nikol Škvareninová

SK OLYMPIA RÁJEČKO. Po poměrně povedeném podzimu si v Ráječku představovali rozhodně klidnější zimu. Už dopředu v Olympii věděli, že po první části sezony skončí trenér Jiří Huška, za kterého si celek z Blanenska našel náhradu v Janu Kuglerovi.

Ten však v únoru kvůli náhlým zdravotním problémům musel trenérský post také opustit a Ráječko už dalšího lodivoda v krátkém časovém období nenašlo. „Rozhodili jsme sítě, oslovili několik adeptů a dospěli k názoru, že takhle narychlo k nám nikdo nechce jít,“ popisuje ráječský klubový předseda Marcel Mokrý.

Video z přípravného utkání mezi líšeňskou rezervou a Ráječkem (v zelenožlutém)

Zdroj: Deník/Jakub Tručka

Olympia se tak rozhodla, že se k hledání nového kouče vrátí až po konci sezony, do té doby mužstvo povede dlouhodobý asistent Jiří Škaroupka. „Pohybuje se ve fotbale snad šedesát let, je dlouhodobý asistent všech dosavadních trenérů. Při zápasech bude stát na střídačce jako hlavní kouč, s tréninky mu budou pomáhat Kuba Tenora, který je aktivní hráč áčka i béčka, a Michal Zouhar, jenž nastupuje na pozici záložníka,“ objasňuje sportovní manažer Marek Bláha.

Ráječku se výsledkově vydařila především druhá část přípravy, ve kterém jen těsně podlehlo divizní líšeňské rezervě a v generálce zdolalo Vilémovice 6:2. Aktuálně šestý celek tabulky začne jaro také doma, v sobotu přivítá Ratíškovice. „Máme ambice být co nejvýš, také ale musíme být realisté. Hlavní je udělat nějaké body, abychom brzo měli jistou záchranu, pak už to spíš budeme směřovat k dalšímu ročníku, abychom byli sehraní a mohli útočit na nejvyšší příčky,“ doplňuje Bláha.


Načítám tabulku ...

Kunštátští fotbalisté (v modrém) na úvod jara přivítají v neděli Lednici.Kunštátští fotbalisté (v modrém) na úvod jara přivítají v neděli Lednici.Zdroj: Petr Nečas

FK KUNŠTÁT. I poslední z trojice účastníků krajského přeboru z Blanenska načne jarní část sezony před svými příznivci, Kunštát v neděli hostí poslední Lednici.

Rád by tak druhou polovinu ročníku načal výhrou, navíc když udržel největší opory. Zájem byl především o jedenadvacetiletého Tomáše Bělehrádka, který oplývá parádní formou. Potvrdil ji i v přípravě, kdy v pěti utkáních zapsal devět branek. „Velmi rychle po skončení podzimní části jsme na něj registrovali pár nabídek. S Tomem jsme si sedli a jsem rád, že jsme se dohodli na pokračování spolupráce,“ nastiňuje kunštátský kouč Vladan Horák.

Jeho svěřenci nastupují v krajském přeboru druhým rokem, na loňský parádní podzim sice stoprocentně nedokázali navázat, i sedmá příčka je však příslibem pro jaro. „Nejsme bodově daleko od čtvrtého či pátého místa, což nás motivuje v další práci,“ poznamenává Horák.

Pro Kunštát je letošní rok speciální, slaví v něm totiž devadesáté výročí založení klubu. I proto by se rád vyhoupl v tabulce ještě výš, v přípravě absolvoval náročné soustředění na Vysočině a odehrál šest duelů, ze kterých třikrát odešel jako vítěz.