Předchozí
1 z 5
Další

Fotbalisté Kohoutovic patřili na podzim mezi příjemné překvapení I. A třídy.Fotbalisté Kohoutovic patřili na podzim mezi příjemné překvapení I. A třídy.Zdroj: Deník/Libor Kopl

I. A TŘÍDA SKUPINA A
V minulé sezoně jen těsně unikli sestupu do B třídy, v letošním ročníku fotbalisté Kohoutovic září a pokud druhý Tišnov v pátek nenadělí v dohrávce prvního kola debakl Soběšicím, přezimují na čele tabulky.

Celek ze západu Brna pomohl vytáhnout zkušený trenér Bohumil Smrček, který se už na jaře postaral o záchranu Tatranu v A třídě a na podzim vybičoval z týmu maximum. Kohoutovicím taky pomohlo, že našly hned dva osmigólové kanonýry Michala Pavliše a Marka Hálu a na jaře si zahrají o historický postup do krajského přeboru. Největším rivalem budou Kohoutovicím v tomto boji fotbalisté Tišnova, kteří v případě úspěšné dohrávky svého soupeře z Brna v tabulce bodově dotáhnou.

Hrubě nepovedený podzim má za sebou naopak Slovan Brno. Celek z Juliánova se v posledních letech pohyboval kolem klidného středu tabulky, letos na podzim ale nasbíral ve třinácti duelech mrzkých šest bodů a je beznadějně poslední.

Slovan doplácel i na příliš úzký kádr, do pole měl na střídání pravidelně připraveny jen tři náhradníky. Pořadí své soutěže navíc uzavírá i rezerva Slovanu v brněnském městském přeboru, která za celý podzim získala dokonce jediný bod.

Ve šlágru mezi Rohatcem a Kozojídkami vyhrál v říjnu Rohatec (ve žlutých dresech) 2:0.Ve šlágru mezi Rohatcem a Kozojídkami vyhrál v říjnu Rohatec (ve žlutých dresech) 2:0.Zdroj: Deník/Kryštof Neduchal

I. A TŘÍDA, SKUPINA B

Drahnou část podzimu se na čele tabulky nebo v jeho blízkosti pohyboval drzý nováček z Troubska, v posledních pěti duelech ale zaznamenal jen jediný bod a podzim zakončil až na šesté příčce.

Prvenství tak po podzimu patří celkům z Hodonínska - Kozojídkám a Rohatci, které shodně nastřádaly třicet bodů. Kozojídky jsou přitom novicem soutěže, ale v A třídě na podzim dokázaly, že ne náhodou ztratily v minulé sezoně C skupiny I. B třídy pouhých sedm bodů za jednu porážku a dvě remízy.

Smutný příběh píšou fotbalové Valtice. Celek z Břeclavska měl problém složit kádr pro tuto sezonu a momentálně jen neúspěšné živoří a ve své soutěži si stojí nejhůř ze všech týmů napříč krajskými soutěžemi. Ve třinácti duelech nezískal ani bod a schytával jeden debakl za druhým. Výsledné skóre 7:82 hovoří za vše. Na některé venkovní zápasy přijely Valtice pouze se dvanácti hráči. Pokud se přes zimu nestane zázrak, klub čeká pád.

Fotbalisté Drnovic jsou půlmistrem B třídy.Fotbalisté Drnovic jsou půlmistrem B třídy.Zdroj: FKD

I. B TŘÍDA, SKUPINA A

Nejen fotbalistům Vyškova se na legendárním stadionu v Drnovicích daří a patří jim první příčka druholigové tabulky. Na čele své soutěže si vyhřívá i celek, který je v Drnovicích skutečně doma, místní tým s názvem FKD. Dlouho mu sekundovaly Tuřany, které však v předposledním kolem jen remizovaly 1:1 s béčkem Kunštátu a v posledním kole padly 1:2 v Lelekovicích a jsou až třetí. Na druhé místo pronikla po posledním víkendu nově vzniklá rezerva Blanska, která ztrácí na vedoucí FKD dva body.

Na opačném pólu tabulky je Čebín. Nevydařený podzim zakončí fotbalisté z Brněnska až ve středu v netradičním čase v půl osmé večer, kdy se představí na hřišti Horních Heršpic. I když Čebín vyhraje, zakončí podzim na poslední příčce, ale aspoň ztenčí ztrátu na předposlední Rudice a na dvanácté Cetkovice na dva body. Dosud ale Čebín nastřílel jen devět gólů a s takovou střeleckou impotencí se soupeři dohání těžce.

Fotbalisté Oslavan byli na podzim drzým nováčkem.Fotbalisté Oslavan byli na podzim drzým nováčkem.Zdroj: Oslavany

I. B TŘÍDA, SKUPINA B

Už v minulé sezoně se fotbalisté Šatova pohybovali na předních pozicích B skupiny I. B třídy, letošní podzim potom zakončili jako půlmistři. Celek od hranic s Rakouskem prohrál jediný zápas a navíc v půli října ovládl bitvu o první místo s rozjetým nováčkem Oslavany. Právě zelenáč z Brněnská ztrácí po podzimu na Šatov jediný bod a dá se očekávat bitva o postup do A třídy mezi těmito týmy. Oslavany mají trumf v podobě kanonýra Milana Koudelného, který nasázel šestnáct branek, Šatov zase disponuje tradičním střelcem Štefancem Czuczem, jenž se prosadil dvanáctkrát.

Ve spodku tabulky je situace ještě zamotanější. V ohrožení se nachází pět týmů, vždyť desáté Přímětice a poslední čtrnáctou Miroslav dělí v tabulce jen tři body. Jen o skóre před Miroslaví je se stejným počtem bodů nováček ČAFC Židenice. Celek z jihu Brna měl sice povedený start, ale z posledních osmi duelů vyhrál jediný a rozhodně ho nečeká klidná zima a jaro.

Fotbalisté Kyjova jsou půlmistrem v C skupině I. B třídy.Fotbalisté Kyjova jsou půlmistrem v C skupině I. B třídy.Zdroj: Deník/Libor Kopl

I. B TŘÍDA, SKUPINA C

Tato soutěž má dva dominantní celky a oba jsou z Hodonínska. O jeden bod víc nasbíral na podzim Kyjov před druhými Šardicemi, které se opírají o Davida Šimánka, jenž je s třiadvaceti trefami jasně nejlepším střelcem napříč všemi krajskými soutěžemi na jihu Moravy. Jak Kyjov, tak Šardice si připsaly na podzim ve třinácti duelech jedenáct výher. 

Otloukánkem soutěže je v této sezoně Moravská Nová Ves, která si ve třinácti duelech připsala jen tři body. S novou soutěží se zatím nesrovnala ani Blatnice pod Svatým Antonínkem, která je po letním postupu z okresního přeboru Hodonínska na předposlední třináctí příčce. V pásmu ohrožení se nacházejí také tři týmy, které mají na Blatnici náskok jen třech bodů. Jde o Ratíškovice B, Velké Bílovice a Kostice.