Víkendové utkání toho bylo zářným příkladem. Ráječko v derby před více než tři sta diváky prohrálo doma 0:2 s Kunštátem, přitom herně za kratší provaz rozhodně netahalo. „Byl to takový obraz toho, co se nám nyní na podzim děje. Hrajeme dobře, máme víc ze hry, ani bych to nepřehnal, kdybych řekl, že druhý poločas jsme osmdesát procent času hráli na polovině Kunštátu. Jeho hráči ale dobře bránili a třeba zrovna v té druhé půli ze dvou brejků hned jeden využili. Je to takový obraz toho, co se nám děje. Hrajeme, tvoříme, ale dostáváme góly z brejků,“ popisuje Huška.

Následující utkání Ráječka
Sobota 8. 10.: Ratíškovice - Ráječko
Sobota 15.10.: Ráječko - Kuřim
Neděle 23.10.: Ráječko - Bosonohy
Sobota 29.10.: MS Brno - Ráječko
Neděle 6. 11.: Ráječko - Ivančice

Oproti jaru je to negativní změna. Ráječští v minulém ročníku bavili ofenzivním fotbalem, do posledního kola bojovali o titul nejlépe zakončujícího týmu v soutěži. Nyní se nesmírně nadřou na každou branku. „Chybí nám ta lehkost v poslední třetině hřiště, kterou jsme měli na jaře, kdy jsme si vypracovali hromadu šancí a proměňovali je. Nyní si v některých utkáních šance vypracujeme a neproměníme, občas máme i problém se do nich dostat,“ kroutí hlavou ráječský lodivod.

I proto kouč Huška připravil nový plán, který má jeho svěřence vysvobodit z ofenzivní šedi. „Nějaký nápad mám, teď už víceméně pracujeme na změně ofenzivního systému. Zkusíme tuto změnu, aby nás v zakončení a útočné třetině bylo co nejvíc,“ naznačuje.

Blanenský tým do třinácti let.
Blanenská basketbalová mládež zahájila sezonu, zapsala hned několik výher

Bude to potřeba, Ráječko má totiž po devíti kolech pouhých pět bodů. Tristní je především jeho domácí bilance, kdy kromě jedné remízy vše prohrálo. „To je dost podstatné, že body nezískáváme ani doma. I když pro nás je asi výhoda hrát venku, kde je určitě větší hřiště, navíc teď u nás v Ráječku není ani trávník v moc ideálním stavu, což vyhovuje soupeřům, kteří spíš brání, zatímco my musíme tvořit,“ podotýká Huška.

Na jeho hráče čekají v příštích týdnech zápasy pravdy. V blízké době se totiž utkají s Ratíškovicemi, Bosonohami i Ivančicemi, což jsou všechno týmy ze spodku tabulky. „Věřím, že to zlomíme. Že už teď v Ratíškovicích se to otočí k lepšímu a vyhrajeme tam,“ neskládá zbraně stratég.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …