Komise na svých zasedáních budou vycházet z nashromážděných podkladů. „Disciplinární komise i Sportovně-technický komise a případně další vždy vychází ze všech dostupných prostředků k dané situaci. Jedná se o zápis o utkání, zprávu rozhodčího případně vyjádření ostatních rozhodčích, vyjádření klubu a samotného hráče. Dále jsou to videozáznam z utkání nebo zpráva delegáta, pokud je na utkání přítomen,“ vysvětlil předseda komise rozhodčích.

Rozhodčí Martin Ťok (ve žlutém) byl napaden hráčem Tvrdonic.
Děsivý zkrat. Hráč Tvrdonic inzultoval rozhodčího, duel I. B třídy se nedohrál

Fotbalový rozhodčí Marek Podaný.Fotbalový rozhodčí Marek Podaný.Zdroj: archiv M. PodanéhoO osudu nedohraného zápasu rozhodne Sportovně-technická komise. „V našem kraji podobnou situaci už dlouho nepamatuji, ale myslím si, že v tomto případě STK přistoupí ke kontumaci,“ tušil Podaný.

Na disciplinární komisi pak bude, jaký trest dostane Rebenda a tvrdonický klub. Podle Disciplinárního řádu § 48 může být pachatel za tělesné napadení na delegované osobě potrestán zákazem činnosti až na dva roky, popřípadě i peněžitou pokutou. „Je to plně v kompetenci disciplinární komise a Sportovně-technické komise, ale pokud jde u můj soukromý názor, tak v tomto případě neočekávám nízké tresty,“ netajil.

Tvrdonický trenér Jan David reaguje na incident ze sobotního utkání.
Žádná hádka v kabině nebyla. Šlo o zkrat jedince, reaguje kouč Tvrdonic

Rebendovi navíc hrozí ještě vyšší trest, protože po napadení sudího pokračoval ve vulgárních urážkách, za které podle § 45 odst. 2 může být potrestán zákazem činnosti na tři týdny až devět měsíců nebo peněžitou pokutou. „Navýšení trestu se určitě dá čekávat. Obvykle když hráč po udělení červené karty pokračuje v dalších projevech nesportovního chování, tak mu to nepomůže,“ podotkl Podaný.

Ten poukazuje i na fakt, že podobné incidenty komplikují nábory nových rozhodčích. „Stěžuje to práci všech komisí rozhodčích, které se snaží přivést nové členy,“ tvrdil.

Fotbalisté Věteřova (v rudých dresech) patří mezi tradiční účastníky III. třídy Hodonínska.
Chvíle hrůzy v derby na Hodonínsku! Po inzultaci zůstal hráč v bezvědomí

Podobné prohřešky by podle Podaného měly z fotbalu zmizet. „To, co se stalo, je něco neomluvitelného a neakceptovatelného. Zvlášť když v poslední době napříč Českem dochází k podobným situacím velmi často,“ přiznal Podaný.


Načítám tabulku ...