Co tak změnilo mužstvo, že se z jarní sedmé příčky posunulo na špici?
Chytili jsme začátek, tím jsme se rozjeli a dlouho jsme drželi šňůru neporazitelnosti. Takže, aby odpověděl, nezměnilo se skoro nic, ale vyšel nám začátek.

Jaký vlastně byl váš předsezonní cíl? Nebudete jej nyní korigovat směrem nahoru?
My si před každou sezonou dáváme cíl skončil líp než v minulé. Takže se nám to daří. Já to říkám tak, že teď je to takový pěkný sen. Přehodnocovat cíl? Když budu mluvit sám za sebe, jako hráče i člena realizačního týmu, tak bych ten sen chtěl snít až do nějakého patnáctého, dvacátého června… (úsměv)

Blanenský tandem Jan Koudelka a Ondřej Paděra.
Koudelka se uvedl pěti góly. Blanenští futsalisté zase útočí na špici divize

Kterých bodů si vážíte nejvíce? Jsou nějaké nad plán?
Nechci mluvit o nějakém plnění plánu. My jsme měli takové to fotbalové štěstí, kterému jsme šli naproti. A jak někdy hráče pokárám, nebo jim něco vytýkám, tak teď je musím hlavně chválit. Za tréninkovou docházku a přístup k zápasům, ale i další věci, které k fotbalu nutně patří. Tak tedy chválím, s přesvědčením, že nezpychnou. Kabina je zdravá, táhneme za jeden provaz, ať už je to první hráč, nebo osmnáctý, dvacátý. Nebo my trenéři, celý realizační tým, celý klub. Nejde jen o to, aby se dařilo áčku. Řeknu to tak, vážíme si každého vítězství. I těch šťastných jako třeba v Ráječku, kdy to tam dal Lukáš Martínek nebo Kuba Sedlák si dal vlastní gól, když na něj Lukáš tlačil. Každé vítězství je pro nás důležité.

Která utkání byste nejraději vymazal z paměti?
Určitě s Moravskou Slavií (prohra doma 2:6 - pozn. red.), s níž se nám ten zápas vůbec nepovedl, i když jsme se na něj pečlivě připravovali. Nebo i remíza s Rousínovem, kdy jsme po pětasedmdesáté minutě běželi dvakrát sami na bránu a je škoda, že jsme nedali alespoň jeden gól. Asi by to byly tři body. Ale ta Moravské Slavia mě mrzí opravdu nejvíc.

Proč jste prohráli, nebylo v tom třeba podcenění soupeře?
Morendu jsme určitě nepodcenili. Naopak, věděli jsme, že teď má kvalitní mužstvo. Ale ten zápas prostě vyšel tak, jak vyšel. V dlouhodobé soutěži potká takový špatný den každý tým. Jednoduše jsme to nezvládli.

Ilustrační foto.
Vánoční sbírky: lidé přispějí pro psy, děti i bezdomovce

Jaká byla osa týmu? Kteří hráči splnili vaše předpoklady, od kterých jste naopak čekal víc?
My máme mužstvo optimálně namíchané z mladých kluků, střední generace a nás starších. Takže nechci mluvit o ose týmu, nebo někoho vyzvedávat. Je to kolektivní sport. Samozřejmě si dovedeme vyhodnotit, kdo a jak hraje. Ale na jednotlivce nehrajeme. Pro nás je důležitý každý hráč.

Nelze nezopakovat otázku na pozici hrajícího trenéra. Neuvažujte vzhledem k prvnímu místu, že by se kormidla měl ujmout někdo za lajnou, na lavičce?
Když jsem se v lednu vracel Rakouska, tak jsme se o tom bavili. Za sebe jsem chtěl, aby Milan Strya, protože máme na fotbal stejný pohled, byl na lavičce jako vedoucí mužstva. Ne trenér, protože v týdnu si tréninkové jednotky vedeme sami s Lukášem Martínkem. Od Milana jsme chtěli, aby nám při zápasech dával takovou tu zpětnou vazbu. Jak se ptáte, pohled z lavičky. Myslím, že to fungovalo.

Neuvažujete tedy, že by přišel někdo zvenčí.
To je otázka na výbor, pokud se tím bude chtít zabývat při hodnocení našich výsledků. A já musím upozornit, že můj hráčský fotbalový čas tady v Boskovicích v krajském přeboru se rychle chýlí ke konci. Nevím, jestli to přijde teď v zimě, ale už o tom musím uvažovat. Na svoji „obranu“ ale chci upozornit, že pořád jsem nejlepší střelec týmu. Je potřeba, aby mě ti mladí vystřídali, aby mě prostě svými výkony odstranili, protože už v mužstvu nemám co dělat… (velký úsměv)

 Dvaadvacetiletý Alvin Korčák z Vranovic na pomezí Břeclavska a Brněnska kvůli svým ekologickým názorům už čtvrtý rok Vánoce zcela bojkotuje.
Bojkotuje Vánoce, aby šetřil planetu. Stala se z nich přehlídka nadkonzumu, říká

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník, co bude obsahovat a jsou v ní nějaké novinky?
Sejdeme se kolem 15. ledna. Pojedeme na soustředění na běžky do Vrchlabí, kde budeme běžkovat a utužovat partu. Máme dojednané velice dobré soupeře pro přáteláky, jako Ždár nad Sázavou, Vyškov, Blansko. Takže fanoušci se v Boskovicích i zimě mají na co těšit. Základem ale samozřejmě bude kvalitní trénink, protože přes všechnu tu spokojenost s podzimem, musíme vypilovat věci, které nám nešly. Abychom do jara vstoupili jako do podzimní části.

Naznačujete, že i konec by měl kopírovat současnou pozici.
Pro nás je to obrovský úspěch. Až zázrak. Chceme se na jaro dobře připravit a poprat se o postup. Když se to povede, bude to vynikající, když ne, nic se neděje.

Očekáváte změny v kádru, posily?
Změny by neměly by být podstatné. Budeme hrát s kádrem, který tady je. Posílit bychom určitě chtěli, kdo ne? Ale to není tak jednoduché. Když už bychom nějakou posilu dohodli, musí to být opravdová posila. Máme tady kvalitní kluky a myslím, že i s nimi jsme schopni dokráčet ke svému cíli.

Požár domu ve Valchově.
Z hořícího domu zachránili muže a dítě v bezvědomí. Škoda je půl milionu korun