„Skutečnost, že se v obci se dvanácti stovkami obyvatel budou hrát dvě krajské soutěže, je z mého pohledu úžasná," uvedl sportovní ředitel klubu Marek Bláha.

Rezerva Ráječka totiž loni na podzim skončila na prvním místě okresního přeboru, proto měla nárok na postup do I. B třídy. „Tuto nabídku jsme zvažovali docela dlouho, ale nakonec I. B třídu zkusíme," potvrdil Bláha.

Nováček v krajské soutěži bude tedy jen o dvě patra níž než jeho A tým. „Jako hlavní výhody vidíme v lepším zapracování mladých hráčů a kvalitnějšímu zápasovému vytížení širšího kádru A týmu, který chceme udržet a doplňovat," přiblížil sportovní ředitel Olympie.

Fotbalisté Olympie Ráječko.
Trenér Buchta skončil u fotbalistů Ráječka, zastoupil ho bývalý spoluhráč

Do budoucna počítá vedení klubu se zařazením mladých hráčů do B týmu. „Příští rok nám z dorostu vyjde docela dost kluků, proto chceme, aby se rozvíjeli v nejnižší krajské soutěži a ne jen v okrese," zdůvodnil Bláha.

K tomuto rozhodnutí vedení klubu nahrál také fakt, že v Ráječku po koronavirové pauze pokračuje většina jeho fotbalistů. „V klubu nějakou úmrtnost určitě máme, ale v A týmu kvůli covid výluce nikdo neskončil," poznamenal Bláha.

I proto první mužstvo Ráječka míří v tabulce krajského přeboru vysoko. „Kdybych řekl, že i letos chceme hrát klidný střed, byl bych alibista. I přes odchody některých hráčů ve volném přestupovém období chceme atakovat nejvyšší příčky. Jednoznačný favorit soutěže jsou Bohunice, silná bude i Kuřim," nabídl pohled Bláha.

Fotbalista Marek Mach ještě v dresu brněnské Zbrojovky.
Po pádu Blanska tráví den na brigádě. I třetí liga je hodně sledovaná, věří Mach

Toho mrzí především ztráta Dana a Radka Keprtových a Jana Horáčka, všichni tři odešli z týmu zadarmo. Hostování skončilo Martinu Kropáčkovi. „Díky angažování bratrů Pokorných z Lelekovic jsme ale stejně silní," pravil Bláha.

Jedním z nováčků v Olympii Ráječko je i rychlonohý křídelník Miranda Rodrigues Jose Ricardo z Guatemaly. „Kamarád má na výměnný pobyt Joseho doma, studuje tady a chce se v České republice usadit. Já jsem ho registroval do FAČR a už je jen na něm, jestli se prosadí," líčil Bláha.

Největší změnu celek z Blanenska zaznamenal na pozici hlavního trenéra. Radka Buchtu vystřídal jeho bývalý spoluhráč z Blanska Jiří Huška, jenž fotbal bude hrát už jen v amatérské soutěži za Lelekovice. Naposledy hostoval v třetiligové Vrchovině. „Skončil jsem s tím, že kariéru překlopím spíš na trénování," vysvětlil Huška.