Baník Ratíškovice je nováčkem soutěže a od prvních minut se nestačil divit, co předvádí jeden z aspirantů na nejpřednější příčky. Hosté domácí fotbalisty přehrávali ve všech směrech, vypracovali si spoustu šancí a už do poločasu zápas prakticky rozhodli.

FK Baník Ratíškovice - FC Boskovice 0:3
Poločas: 0:3. Branky: 5. Stara, 9. Fadrný, 22. Pokorný. Rozhodčí: Julínek – Malimánek, Tichánek. ŽK: Bábíček, Marcián, Chytka, Kordula - Martínek. Diváků: 200.
Boskovice: Bednář – Novák (79. Petrů), Fadrný, Tenora, Daněk - Stara, Martínek, Havelka (62. Živný), Cichra, Preč – Pokorný (65. Havlíček). Trenér: Jan Havlíček.

Ve druhém se pak soustředili na hlídání náskoku s pokusy o rychlé brejky. Ty ale až do úspěšně koncovky nedotahovali. „První poločas jsme odehráli velice dobře, vytvořili jsme si několik brankových příležitostí a dali jsme tři góly. Ve druhém už měli hráči v hlavách, že vedeme o tři góly a zápas jsme pro mě až moc profesorsky jen dohrávali. Ale musím uznat, že domácí se zlepšili, měli šance a mohli dát i nějaký gól,“ komentoval výsledek hrající trenér Jan Havlíček.

Fotbalisté ze Slovácka přijali porážku sportovně. „Potkali jsme jednoznačně nejtěžšího soupeře v našich dosavadních zápasech krajského přeboru. V prvním poločase nás jasně přehrál a můžeme jen děkovat, že to bylo jen 0:3. Nevěděli jsme, kde nám hlava stojí, totálně jsme nestíhali. Do druhého poločasu jsme udělali změny v sestavě a odbojovali jsme ho. Bohužel se nám nepodařilo dát nějaký kontaktní gól. Kdybychom tak nastoupili od první minuty, mohl být zápas vyrovnanější,“ řekl po utkání domácí kouč Petr Zemánek.

V fotbalisté Blanska v 10. kole Moravskoslezské ligy  (bílé dresy) rozdrtili Hlučín 5:1.
Blanenští fotbalisté zlomili Hlučín až po přestávce. Pomohlo trojí střídání

SK Olympia Ráječko – FC Dosta Bystrc-Kníničky 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 19. Sedláček, 86. Voda, 90.+2. Jan Souček. Rozhodčí: Malimánek – Kocman, Junek. ŽK: Vránek, Sedláček – Mykytjuk, Bubeník, Gaži. Diváků: 200.
Ráječko: Němeček – Gromský, Bokůvka (90.+1. Bartoš), Müller, Sedlák – Sedláček – Zouhar (89. Pernica), Voda (89. J. Souček), Horáček, Vránek (58. R. Souček) – D. Keprt (85. P. Souček). Trenér: Martin Maša.

Stejně jasná výhra Ráječka nad Dostou Bystrc se rodila úplně jinak. Domácí definitivně zlomili odpor Brňanů až v závěrečných minutách, kdy pojistili vítězství Filip Voda a Jan Souček, který ho vystřídal.

S třemi body v Rousínově tak „týdenních“ šest Olympii vyneslo do horní poloviny tabulky. Je osmá. „Jsou to jen dva dobré výsledky, ve hře byla určitě spousta nepřesností i taktických chyb. Ale jedna změna viditelná byla. Po Bosonohách si to kluci sami mezi sebou v kabině vyříkali. A oba tyto zápasy odjezdili. Věřím, že pochopili, že není možné krajský přebor hrát jako báčko. A doufám, že tak budu přistupovat i k dalším zápasům,“ konstatoval trenér Martin Maša.

Ve druhém kole krajské ligy hokejisté Sokola Březina (bílé dresy) porazili Štiku Rosice 5:3. Hrálo se na zimním stadionu ve Vyškově.
Hokejisté Březiny chtějí do osmičky. A hrát slušnější hokej