Dá se říct, že rozhodnuto bylo už do poločasu a zejména zásluhou pohotového Jana Nováka, autora čtyř gólů. „Ve dvou posledních zápasech, tedy dnes a ve středu v Moravském Krumlově, hrál konečně tak, jak hrát má. Dal v nich stejně gólů, jako loni za celou sezonu. Možná mu pomohlo, že mu to pořád, a někdy i dost tvrdě a bez servítků, připomínám. Zatím odváděl méně než to, na co má. Ale samozřejmě ho musím hodně pochválit,“ s úsměvem komentoval výkon „muže zápasu“ jeho starší spoluhráč a hrající trenér Jan Havlíček.

Ten otevřel skóre utkání a také uzavřel jeho konečný střlecký účet. Hned v úvodní minutě ukázal svoji rychlost třetí Honza v sestavě Havelka, který pak přesným centrem našel Havlíčka a ten v čisté šanci zkušeně nezaváhal. Pak domácí zahodili několik dalších gólových příležitostí, ale ještě před půlhodinkou hry vše dvěma zásahy vyřešil Novák.

Po přestávce domácí očekávali zvýšenou snahu hostů po korekci výsledku, ale tu dovršením hattricku uťal už po deseti minutách Novák. Přihrával opět Jan, tentokrát Havlíček. Pak si domácí vybrali „oddechovou“ desetiminutovku a hostům se přece jen podařilo dostat míč do jejich sítě. Jenže domácí Honzové v útoku řádili dál.

Nejprve opět Novák a po něm Havlíček navýšili stav až na 6:1. Hosté pak ještě zmírnili svoji potupu na konečných 6:2. „Hodně nám pomohlo, že jsme dali rychlý první gól, který nás uklidnil. Do toho druhého, který přišel také poměrně brzo, jsme měli ještě dost dalších šancí. 6:2 je samozřejmě krásný výsledek,“ dodal spokojený hrající kouč.

FC Boskovice - TJ Sokol Krumvíř 6:2

Poločas: 3:0. Branky: 1. a 73. Havlíček, 20., 27., 55. a 72. Novák – 66. Ondráček, 75. Kobylka. Rozhodčí: Pátek – Budovič, Marek. ŽK: Tenora, Havelka, Daněk – Adamec. Diváků: 110.

Boskovice: Svoboda – Martínek (82. Pokorný), Fadrný, Tenora - Havelka (81. Skácel), Daněk, Preč, Živný (15. Chládek), Stara (76. Odehnal) - Havlíček (79. Cichra), Novák. Trenér: Jan Havlíček.

Krumvíř: Soukup – Luskač, Mokrý, Jankůj, Němeček, Borovička, Ondroušek, Kobylka, Zvonič, Adamec, Gloz. Trenér: Michal Škrabko.