Favorizovaný účastník krajského přeboru šel rychle do vedení gólem Matěje Rozehnala a měl vývoj utkání pod kontrolou. Zápletku přinesla červená karta pro Tomáše Horvátha ve 33. minutě. Po souboji se soupeřem byl vyloučen byl bez předchozí žluté. „Kdyby to byl zákrok na zlomení nohy, tak to beru, ale v souboji jeden na jednoho, tělo na tělo? Asi žlutá. Bylo to velmi přísné vyloučení. Je to pohár, který všichni bereme tak trochu navíc. Mistrovské zápasy jsou důležitější. Takže mě mrzí, že nám Horváth bude v pátek v zápase s Kuřimí chybět,“ komentoval vyloučení trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Jeho tým měl i v oslabení více ze hry a v 55. minutě dal pojistku na postup Radim Dvořák. Domácí pak už jen korigovali konečné skóre. „Po druhém gólu jsme začali šetřit síly na pátek. Proto už fotbal z naší strany nebyl tak aktivní a běhavý,“ vysvětlil takticky sehranou koncovkua střídání Kovanda.

Čtvrtfinále mělo na pořadu další dvě utkání. FK Znojmo prohrál v Oblekovicích se Startem Brno vysoko 1:8 (0:2) a Mutěnice doma porazily Krumvíř 4:2 (2:1). Utkání Bosonohy - Bohunice se bude hrát 8. května. Semifinálové dvojice se pak budou losovat a termín sehrání je 17. květen. Finále se odehraje na stadionu v Líšni 5. června. „Celkem je mně jedno, jakého soupeře nám los určí, ale můj osobní tip je, že to budou Mutěnice,“ odhadoval trenér Tatranu.

Sokol Lipovec – Tatran Rousínov 1:2
Poločas: 0:1. Branky: 76. Kučera – 4. Rozehnal, 55. Dvořák. Rozhodčí: Vrbka – Czech, Pecher. ŽK: Marušák, Školař (oba Lip.). ČK: 33. Horváth (Rous.). Diváků: 50. Postupuje Rousínov.
Lipovec: O. Sedlák – M. Zouhar, V. Zouhar, Kunc, Školař, Musil, L. Horáček, R. Sedlák, Hebert, Šíbl (71. Kučera), Marušák (65. Vágner). Trenér: František Vrba.
Rousínov: Řepka (46. Fládr) – Zezula, Rozehnal, Mrnuštík, Honek – Legner (11. Procházka) - Kuklínek (46. Davitashvili), Horváth, Buršík, Dvořák – Lička (68. Líznar). Trenér: Tomáš Kovanda.