Turnaj hostily v sobotu pražské Dolní Chabry. „Hrálo se systémem každý s každým podle pravidel velkého fotbalu. S tím, že délka zápasu byla zkrácená na dvakrát pětadvacet minut,“ vysvětluje předseda fotbalových Vilémovic.

Nováček A skupiny I. A třídy se představil hned v prvním utkání turnaje. „Do Prahy jsme museli vyrazit už v půl šesté ráno, protože od jedenácti hodin jsme nastoupili proti Červeným Janovicím. Únava ale na hřišti nebyla znát,“ připomíná úvodní vítězství 5:2 proti týmu, v jehož barvách nastupuje bývalý hráč pražské Sparty a bouřlivák Řepka.

Následně Vilémovice porazily 1:0 Dolní Chabry vedené Šmicerem a v posledním utkání si připsaly remízu 4:4 proti Vízkovým Karlovým Varům-Dvorům. „Díky dvěma vítězstvím a remíze jsme na druhé místo odsunuli domácí Dolní Chabry. Třetí skončily Červené Janovice a čtvrté Karlovy Vary-Dvory,“ přibližuje Grégr.

Kromě prvního místa Vilémovice málem urvaly také jednu z individuálních cen. Snajpr Tomáš Jarůšek bojoval o titul nejlepšího střelce turnaje. „Vstřelil stejně jako jeden z hráčů Dolních Chaber čtyři branky. V dodatečném rozstřelu o to, kdo jako první trefí břevno, si ale první místo zajistil domácí Jonáš Klimt,“ popisuje předseda.

Jeho svěřenci si z Prahy odvezli metrový putovní pohár. „Byla to super akce se super výsledkem. Těším se na další ročník turnaje. Věřím, že budeme okres Blansko opět dobře reprezentovat,“ dodává.