To je třeba případ fotbalistů Lanžhota hrajících divizi. „Společnou přípravu jsme zahájili prvního června, protože jsme měli problém s uzavřenými hranicemi. Máme v kádru několik hráčů ze Slovenska, navíc i hlavního trenéra Dojčana. Kluci nás na tréninku příjemně překvapili po herní i kondiční stránce, jako by žádná pauza nebyla. Do konce června chceme hrát dva zápasy týdně,“ sdělil asistent lanžhotského kouče Přemysl Kovář.

V Hostimi na Znojemsku vyplní dlouhou pauzu před začátkem nového ročníku turnajem Region Cup. Akce začínající v sobotu se zúčastní pět týmů z různých soutěží. Blížkovice a Jevišovice/Mikulovice hrají I. B třídu, naskočí ale také třeba celek ze III. třídy z Pavlic. „Pavlice jsou ambiciozní, teď trénují dvakrát týdně a dlouho jsme s nimi nehráli. Pro nás to byly vždycky dobré zápasy, proto s nimi celý turnaj třináctého června na hostimskou pouť zahájíme,“ přiblížil Libor Nevrkla z tamější tělovýchovné Jednoty.

Fotbalisté rezervy Vyškova hrající B skupinu I. A třídy zase momentální období pojímají v podobném duchu jako zimní přípravu. „Všechno, co jsme naběhali v zimě, jsme v pauze ztratili. V podstatě to bude taková zimní příprava v létě. Začínáme znova,“ uvedl kouč vyškovského B týmu Jan Kopáček.

Daleko do optimální formy mají po pauze také fotbalisté Mutěnic hrající krajský přebor. „Dva měsíce nicnedělání jsou na klucích vidět. V současném stavu bychom do mistrovského zápasu nastoupit nemohli. Výsledky teď nejsou podstatné,“ mínil lodivod Vinařů Marcel Houška.

VÁCLAV PETRŮ

ZPRAVODAJOVÉ ROVNOSTI