Jeho svěřenci se po pauze poprvé sešli 16. ledna, od té doby dřou především na fyzičce. Absolvovali i kondiční soustředění na Vysočině. „V podstatě vše, co jsme si naplánovali do lednového bloku, tak nám vyšlo výborně. Soustředění bylo hlavním bodem a až na nemocnou dvojici Macek a Štencl jej absolvoval kompletní kádr,“ těší Horáka.

Loňský nováček krajského přeboru vyrazil do Milov, kde stihl šest tréninkových jednotek. Během čtyř dnů hráči naběhali čtyřicet kilometrů, náročná dřina má vést ke zlepšení rychlostní vytrvalosti. „Od kluků máme velmi pozitivní odezvu. Hlavně v tom, že si sáhli na dno fyzických sil. Teď už se ale cítí dobře a nikdo se nám nezranil, což je taky důležité,“ nastiňuje kunštátský lodivod.

Celek z Blanenska už má za sebou i první přípravné utkání, v sobotu vyzval brněnskou Svratku. Po gólech Martina Janíčka, Víta Bezděka a Jana Havlíka zvítězil 3:2. „Se zápasem panuje velká spokojenost. Až nás překvapila oboustranná kvalita utkání, protože to byl duel v hluboké fázi zimní přípravy, ale hrál se svižný fotbal v tempu. Pro nás to nakoneci vyznělo vítězně, což kluky taky povzbudí do další přípravy,“ poznamenává Horák.

Aktuálně sedmý tým krajského přeboru udržel po podzimu všechny opory, přesto by rád doplnil kádr. Blízko je příchod ukrajinského fotbalisty Tarase Choruka. „Připravuje se s námi už od srpna, byli jsme domluvení se Svitávkou, že v jejím mužstvu ještě odehraje podzim, a pak se zkusíme dohodnout, aby nám ho na jaro uvolnila. Věřím, že se jeho přesun podaří,“ objasňuje stratég.

Fotbalistou roku 2023 se na Blanensku stal Štěpán Alexa (třetí zprava).
Další triumf pro Bořitov. Nejlepším fotbalistou roku 2023 se stal Alexa

Choruk v kunštátském dresu nastoupil i do sobotního utkání, ve kterém ukázal své kvality. „Je to především hráč, který se nám hodí typologicky, protože je skvěle fyzicky připravený, má na výborné úrovni silové schopnosti. Navíc v devětadvaceti letech je už vyhraný a zkušený,“ upozorňuje Horák.

Příchodem ukrajinského hráče by se kunštátský kádr s největší pravděpodobností na jarní část sezony uzavřel. „Nejspíš už žádné další změny nebudou. Myslíme si, že kádr kvalitativně i početně není špatný, takže se díváme jen na hráče, kteří by nám mohli ihned pomoct. Ještě uvidíme, ale zájem máme o Tarase a nikdo další na obzoru není,“ říká trenér.

Fotbalista Lukáš Vorlický v dresu Atalanty Bergamo.
Z Boskovic až do Slavie. Vorlický předčil Hložka, zrazuje ho ale prokleté koleno

V sobotu jeho svěřenci vyzvou Svitavy, následně se utkají s Bystřicí nad Pernštejnem, Čechovicemi, Třebíčí a Sapeli Polnou. Poté už započnou kunštátské snahy o vylepšení sedmé pozice. „Únorový herní blok bude nejdůležitější fází přípravy. Pokud hráčům vydrží zdraví a budou se připravovat v takové intenzitě jako doteď, tak si myslím, že jaro může být velice dobré,“ předesílá Horák.

Pro kunštátský celek je rok 2024 navíc speciální, oslaví v něm totiž devadesát let založení klubu. I proto se chystají minimálně dvě akce. „V létě by měla být taneční zábava, po konci podzimní části sezony nejspíš opět připravíme galavečer, který jsme úspěšně uskutečnili už loni,“ dodává.


Načítám tabulku ...