Zájem o některé kunštátské hráče přitom byl. Zaujal především Bělehrádek, který v jedenadvaceti letech patří mezi elitní ofenzivní hráče nejvyšší krajské soutěže. „Velmi rychle po skončení podzimní části jsme na něj registrovali pár nabídek, je o něj přirozeně zájem. S Tomem jsme si sedli a jsem rád, že jsme se dohodli na pokračování spolupráce, i na jaře bude dál hrát za nás. Pro mě jako pro trenéra je to hodně zásadní,“ těší kunštátského kouče Vladana Horáka.

Autor téměř poloviny kunštátských podzimních gólů tak v dresu celku z Blanenska bude zlobit obrany soupeřů i nadále. „Tomáš je pro nás hodně cenný. Jednak proto, že je naším hlavním střelcem, hlavně ale patří mezi klubové odchovance. Je tedy v současnosti i takovým velkým vzorem pro naše mladé hráče, kteří budou v průběhu tří až pěti let dorůstat do mužského fotbalu,“ podotýká Horák.

Ráječští fotbalisté (v zeleném) přezimují na šestém místě krajského přeboru.
Ráječko se rozloučilo s koučem šestým místem. Po horším úvodu přišla smršť výher

Toho může těšit, že ani žádná z dalších opor Kunštát v zimě neopustí. „Otázku změn v kádru už máme vlastně vyřešenou. Byla pro nás priorita udržet současné mužstvo pohromadě a už momentálně víme, že se to podaří. S tím jsme spokojení,“ objasňuje stratég.

Divoké přestupové období účastník krajského přeboru neočekává ani v otázce příchodů. Přesto klub na posílení kádru pracuje. „Máme vyhlédnutého jednoho hráče, kterého chceme přivést. Jeho přestup je ale zatím ve fázi jednání, takže nechci říkat, o koho se jedná,“ nastiňuje Horák.

David Škvařil bojuje od roku 2016 s nádorem mozku.
David bojuje s nádorem mozku. Turnajem ho podpoří mistři světa i Real Top Praha

Minimální plánované změny souvisí se spokojeností s první polovinou ročníku. Kunštát sice nenavázal na loňský podzim, kdy v nováčkovské sezoně přezimoval na třetí příčce, i sedmou pozici však bere. „Vzhledem k tomu, že se nám povedl závěr a trochu šťastně jsme vyhráli v Rousínově 1:0, tak podzim hodnotíme jako dobrý. Nejsme bodově daleko od čtvrtého či pátého místa, což nám motivuje k další práci,“ předesílá kunštátský lodivod.

Jeho svěřenci už v letošním roce mají od tréninků volno, k zimní přípravě se poprvé sejdou 16. ledna. Následně vyrazí na soustředění. „Na konci ledna zamíříme na Vysočinu, na rozdíl od minulých let bude soustředění kondiční. V únoru na něj navážeme herní přípravou. Podařilo se nám poskládat zajímavý program přípravných utkání, čekají nás soupeři z jižní Moravy, Vysočiny i Olomouckého kraje,“ poznamenává Horák.

Kunštát má navíc před sebou významné měsíce. V příštím roce jej totiž čeká devadesáté výročí založení klubu, oslavy klub započal už nedávno. „Řekli jsme si, že oslavu chceme uchopit jako více po sobě jdoucích akcí. Odstartovali jsme to už listopadovým galavečerem, kterého se zúčastnili hráči áčka, béčka i céčka a dorostenci. Druhou větší akcí má být taneční zábava, kde by se setkali naši současní a bývalí fotbalisté. Další věci ještě připravujeme,“ doplňuje trenér.


Načítám tabulku ...