Podzim se Kunštátu vyvedl náramně. Jen těžko by někdo poznal, že se celek z Blanenska vrátil do krajského přeboru po devatenácti letech, před zimní pauzou totiž držel skvělé třetí místo.

Na jaře si svěřenci kouče Vladana Horáka sice o tři pozice pohoršili, přesto jsou spokojení. „Hodnotíme sezonu pokorně, samozřejmě po podzimu jsme byli třetí, ale i šestou příčku jsme si vyhodnotili jako historický úspěch kunštátského fotbalu. Myslím, že ani v historii totiž klub na takové umístění a bodový zisk nedosáhl,“ těší Horáka.

Vilémovice na úvod léta hostí tradiční turnaj v malé kopané Hyundai Cup, letos se uskuteční v sobotu 1. července.
Začátek léta ve znamení malé kopané, Vilémovice hostí další ročník Hyundai Cupu

Nováček ještě pár kol před koncem o umístění v elitní trojce bojoval, nevyšel mu ale úplný závěr sezony, ve kterém ze tří utkání vytěžil jediný bod. „Všichni v klubu jsme cítili, že o lepší příčky jsme přišli ve venkovních utkáních, kde jsme určitě mohli získat víc bodů,“ tuší Horák.

Právě zápasy na hřištích soupeřů trápily Kunštát jednoznačně nejvíc. Za celou sezonu vyhrál venku jen dvakrát, méně bodů získaly na cizích stadionech jen tři týmy. „Bilance venkovních utkání o nás taky něco vypovídá, ale třeba nám uplynulá sezona pomůže i do budoucna, protože jsme v mnohém teprve poznávali nové soupeře. Nyní už je budeme mít lépe načtené, letos jsme takovou zkušenost ještě neměli,“ hodnotí kunštátský lodivod.

Fotbalisty Ráječka (v zeleném) opustil ve volném přestupovém období Filip Štěpánek, do klubu naopak zamířili Jan Horáček a Lukáš Fojt.
Volné přestupové období přineslo zajímavé změny. Kdo kam přestoupil?

Před vlastními příznivci ale Kunštát předváděl úplně jiný fotbal. Z patnácti duelů hned jedenáctkrát slavil tři body a málem si udržel domácí neporazitelnost. „To je pro nás obrovské pozitivum, o domácí neporazitelnost jsme přišli až v posledním kole, kdy jsme prohráli se Spartou Brno. Bylo to pěkné i v tom, že chodilo velké množství diváků a předváděli jsme pěkný fotbal,“ chválí Horák.

Na podzim nováček zapsal i úctyhodnou defenzivní sérii, víc jak pět set minut totiž zvládl bez obdrženého gólu. Nestrádal ani kunštátský útok, který má čtvrtá nejlepší čísla v soutěži. „Byla to náročná sezona, jak pro realizační tým, tak pro všechny hráče. Mám i odezvu od ostatních, že uplynulý ročník byl mimořádně vyrovnaný, nahoře i ve spodku se rozhodovalo až v posledních kolech. Pro nás jsou to nenahraditelné zkušenosti, od kterých se dá zase odrazit dál,“ líčí trenér.

Jan Polák v první lize začínal i končil v brněnském dresu.
Polák vzpomíná na zlaté Euro do 21 let: Jsem hrdý, že jsem u toho byl

Ten už společně s dalšími členy realizačního týmu detailně naplánoval i letní přípravu Kunštátu před novou sezonou, ve které by klub z Blanenska opět chtěl být úspěšný. „Program letní přípravy máme hotový, její start jsme naplánovali na pátek 14. července,“ nastiňuje Horák.


Načítám tabulku ...