K účastníkovi nejvyšší krajské soutěže zamířil loni v létě z Lelekovic, které i v této sezoně hrají na špici skupiny A jihomoravské I. B třídy. „Na přestup jsem si zvykl hned a abych byl upřímný, čekal jsem v krajském přeboru vyšší úroveň," podotkl Pokorný.

V kádru rájeckého kouče Jiřího Hušky jasně patří do základní sestavy, v této sezoně vstřelil už deset branek. A oproti mládí tentokrát pokukuje po dalším postupu v kariéře. „Ambice určitě mám, chci se posunout dál a hrát co nejvýš. Nějaké nabídky už mám, ale není jich moc," prozradil Pokorný.

Nadějný fotbalista na sebe naposledy upozornil v pátečním soutěžním utkání, v němž Ráječko zdolalo Ivančice 3:0. Michal Pokorný si při vítězství svého týmu připsal hattrick. „Když jsem dal tři branky, každý si asi řekne, že jsem podal dobrý výkon. Z mého pohledu jsem ale kromě gólů nic moc nepředvedl, nebyl jsem spokojený," překvapil rájecký rychlík, jenž pochází z obce Česká u Brna.

Jiří Huška, trenér fotbalistů Olympie Ráječko.
Olympia Ráječko vyhrála třetí zápas v řadě, hattrickem se blýskl Michal Pokorný

Jednou se prosadil z penalty, dvakrát pak v závěru zápasu dorazil soupeře z brejku. „Moje přednosti vidím v rychlosti a práci s balonem. Nebojím se jít jeden na jednoho, ale taky mám rád hezkou akci po narážkách, které jsme často dělali s klukama v Lelekovicích," připomněl Pokorný své někdejší angažmá.

Do kombinace se rovněž často zapojuje i se svým dvojčetem Janem. Oba spolu prošli Zbrojovkou, Líšní i Lelekovicemi. „Vztah máme takový, že si hodně nadáváme a vyčítáme si věci navzájem jak na hřišti, tak pak i doma," usmál se Michal.

Jsou však od sebe takřka neoddělitelní, na tréninku při různých cvičeních jsou ve dvojici zpravidla spolu. V kabině je pak spoluhráči mnohdy i těžko rozpoznají. „Jsme skoro identičtí a párkrát už se stalo, že si nás někdo spletl. Nestává se to ale moc často. Když nás člověk pozná, dokáže nás rozeznat," poznamenal.

Boskovičtí fotbalisté (v modrém) porazili v sobotu vedoucí Bohunice na jejich hřišti 1:0 díky brance Jana Nováka.
Dává rozhodující góly a vede tabulku střelců. Mám dobrý výběr místa, říká Novák

Coby dvojčata si jsou podobní nejen vzhledově, ale také fotbalově. „Oba si rádi hrajeme s balonem, aby nás to bavilo," zdůraznil Michal.

Ten se díky hattricku proti Ivančicím přiblížil bratrovi Janovi v tabulce střelců soutěže na rozdíl jediného zásahu. Žádná extra rivalita mezi nimi ale není. „Gólově se moc nepředháníme, jednou nahraje on mně, podruhé zase já jemu. Spíš si po zápase řekneme, že dnes jsem hrál líp já, nebo tys neuhrál vůbec nic," zmínil Pokorný.

I zásluhou výkonů dvojčat Pokorných se Ráječko v této sezoně nachází v tabulce krajského přeboru na šestém místě. K postupu má však už daleko. „Náš cíl je vyhrávat každý zápas a hrát pěkný fotbal, abychom z něj měli radost," dodal Michal Pokorný.