Do čela tabulky střelců se dostal sobotní trefou při vítězství 1:0 s Bohunicemi. O první místo se však momentálně dělí s kuřimským kanonýrem Petrem Svobodou. Vypsali už spoluhráči pro mladého forvarda prémii za triumf? „O tom jsem se s nikým nebavil,“ usmál se Novák a pokračoval: „Kluci mě chválí a podporují, byli by asi za mě rádi, kdyby se to povedlo. Zbývá ale ještě hodně kol a může nás oba předskočit někdo za náma. Je hlavně důležité, abych se nezranil, pak to můžu zvládnout.“

Teprve ve třiadvaceti letech se zařadil mezi klíčové ofenzivní hráče boskovického mužstva. Jeho trefy často rozhodují o bodovém zisku týmu. „Myslím, že mám dobrý výběr místa ve vápně. Když letí balon jednou, dvakrát za zápas před branku, dokážu si ho najít a šanci proměnit,“ podotkl.

Naposledy v sobotu rozhodl o důležitém vítězství s lídrem tabulky z Bohunic, když nadvakrát překonal brankáře Dominika Kunického. „Po utkání jsme byli všichni spokojení, poplácali se po ramenou a řekli si, že jedeme dál, že nás čeká ještě plno těžkých zápasů,“ poznamenal Novák.

Fotbalisté Kunštátu v nedělním domácím utkání uhlídali kanonýra Zastávky Petra Malatu (vpravo) a vyhráli 2:0. Ilustrační foto.
Kunštát skolil favority a je v euforii. Gólman má ligovou formu, culil se kouč

Boskovičtí fotbalisté zdolali ambiciózní brněnský celek v této sezoně už podruhé, na podzim vyhráli na domácím hřišti 2:1. „Ztratili jsme ale body se soupeři, kteří jsou pod náma. Líp se nám proto hraje asi s týmy, které jsou nahoře v tabulce než s těmi, co brání a musíme do nich tlačit,“ zamyslel se Novák.

Svěřenci kouče Jana Havlíčka na jaře vyhráli už potřetí rozdílem jediné branky a současně s nulou vzadu. „Máme výbornou defenzivu, v níž vynikají stopeři Pepa Dračka a Jirka Fadrný, hrají celou sezonu spolu a můžeme se spolehnout taky na výborného brankáře Jindru Bednáře. My vepředu máme za úkol dát aspoň jeden gól, abychom vyhráli,“ líčil s úsměvem Novák.

Díky výhře s vedoucími Bohunicemi se Boskovice přiblížily k prvnímu místu na rozdíl čtyř bodů. „Kdybychom neprohráli na Svratce, máme na ně jeden bod a je to mnohem příjemnější. Takhle si pořád můžou dovolit jednou zaváhat a s takovým týmem a kvalitou bude těžké, aby dvakrát prohrály. Samozřejmě stát se může všechno,“ zmínil Novák.

Fotbalista Petr Švancara.
Za čtyři góly víno a fotbal. Nadstandardní den, říká Švancara. V létě změní dres

Celek z Blanenska na jaře prohrál jediné ze čtyř utkání, když brněnské Svratce před víc než dvěma týdny podlehl 1:2. „To nás mrzí hodně, protože šlo o remízový zápas. Byl tam těžký terén, Svratka hrála odzadu, nakopávala míče. Sice jsme naštěstí dali gól na 1:0, ale ve druhém poločase jsme udělali dvě individuální chyby, padla na nás deka a nedokázali jsme už vyrovnat. Minimálně bod jsme měli získat,“ zdůraznil Novák.

Boskovičtí jsou aktuálně třetí, přesto se netají touhou porvat se o postup do vyšší soutěže. Když ne letos, tak aspoň v příštích sezonách. „Teď máme určitě za cíl bojovat do posledního kola a Bohunicím nebo Kuřimi dýchat pořád na záda, co nejvíc jim situaci znepříjemnit a třeba je i přeskočit,“ dodal Novák.