„Byli jsme si vědomi kvalit bohunického týmu, naši taktiku jsme postavili na pevném defenzívnim valu s rychlým přechodem do ofenzivy,“ řekl boskovický trenér Jan Havlíček.

Už první minuty naznačily, že hosté nepřijeli na hřiště vedoucího mužstva hrát zanďoura, střela Jana Minxe jen těsně minula domácí branku. Bohuničtí bez zraněných Ivana Lacka a Radima Ševčíka měli sice míč na svých kopačkách častěji, ve větrných poryvech jim však vázla nejen kombinace, ale především střelba.

Diváky zaujala smělá individuální akce domácího Davida Bednáře, který přešel přes tři hráče, s míčem se však dostal do úhlu a už nestačil zakončit.

Fotbalista Petr Švancara.
Za čtyři góly víno a fotbal. Nadstandardní den, říká Švancara. V létě změní dres

Po půlhodině udeřili srdnatí hosté, střelu Vojtěcha Cichry domácí gólman Dominik Kunický nestačil ztlumit a jím vyražený míč nabíhající Jan Novák poslal hlavou do bohunické sítě.

Marná pak byla snaha bohunických hráčů, hosté zhustili obranný val, dostupovali bohunické hráče a ti tísněni zahazovali jednu šanci za druhou. Nedokázali využít ani jediný ze čtrnácti rohů.

Největší příležitost k vyrovnání promarnil Nikolas Burčík. Postupoval sám na pozorného boskovického gólmana Jindřicha Bednáře, mířil však vysoko nad branku. „Nestálo při nás fotbalové štěstí,“ hlesl po utkání bohunický trenér Zdeněk Partyš a doplnil: „Hráči dřeli, kromě neproměňování šancí jim ale nemohu nic vytknout.“

Fotbalisté Kunštátu (ve světle modrém) tentokrát uhlídali kanonýra soutěže Petra Malatu (vpravo) ze Zastávky.
FOTBALOVÝ SERVIS: Blansko trápilo favorita, Kunštát je po šlágru v čele tabulky

Rozradostněný kouč Boskovic byl sdílnější. „Vydřenou výhrou jsme se znovu Bohunicím přiblížili na čtyři body. Soutěž je ještě dlouhá, naše postupové naděje tak stále žijí. O to víc mne mrzí naše zbytečná prohra na Svratce, bodová situace mohla být ještě příznivější.“

Další pronásledovatel, tým Kuřimi, před utkáním v Ivančicích o dopolední porážce Bohunic věděl, možnost bodově se jim přiblížit jim však svazovala nohy.

V Ivančicích padli 1:2 a stejně jako Boskovice jsou za Bohunicemi ve čtyřbodovém odstupu. „Nebyli jsme lepší než Kuřim, ale zápas jsme po třech předchozích porážkách odbojovali na hraně našich možností především zásluhou disciplinovanosti v obraně a pohotovosti Daniela Hložka,“ pochvaloval si po utkání kouč Ivančic Rostislav Štork.

ZDENĚK STANĚK


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...