V červeném dresu domácích se objevil ve středu zálohy Ondřej Paděra. „V Blansku jsem minulé pondělí ukončil smlouvu. Dohodli jsme se, že mohu trénovat a hrát zápasy za Boskovice. Administrativně to bude potvrzeno začátkem července, hned jak se otevře přestupové okno. Těším se, že po letech cestování budu zase doma. Jezdil jsem do Břeclavo, Hodonína. Naposledy do Blanska, to bylo za rohem, ale doma je doma. Tady jsem vyrůstal a jsem rád, že si tady zase zahraji. V klubu budu zastávat i funkci koordinátora přípravek a připravovat tréninky pro tyto věkové kategorie,“ okomentoval příchod do klubu Paděra.

JASNÁ ZÁLEŽITOST. Blanenští fotbalisté výrazně předčili třetiligové Znojmo.
Příprava na ligu: blanenští fotbalisté rozdrtili Znojmo 6:0

Zápas začal velkou šancí hostujícího mužstva, ovšem chvíli nato se prosadil boskovický Novák. „Na začátku jsme si nepohlídali nákop, což se nám málem vymstilo. Prakticky z protiútoku jsme dali branku, Hlaváček to dobře vyřešil a Novák si už na brankové čáře poradil,“ okomentoval úvod utkání domácí trenér Jan Havlíček.

FC Boskovice – Slovan Moravská Třebová 3:0 (1:0)
Branky: Novák, Novotný, Pospíšil

Otěže zápasu měli domácí v první půli pevně ve svých rukou. Byli častěji na míči, přesnou rychlou kombinací nepouštěli Slovan do hry. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili boskovičtí se čtyřmi změnami. Michal Daňka vystřídal Jakub Odehnal, za Dračku šel na hřiště Černý, za Skácela Cichra a v bráně se místo Novotného objevil Svoboda. „Chtěl jsem to trošku protočit, aby hráči, kteří nehráli minulý zápas v Rájci, měli také zápasové vytížení,“ vysvětlil lodivod.

BOJ O MÍČ. Bohunice (v bílém) v úvodním utkání turnaje zdolaly líšeňskou rezervu 5:1.
Fotbaloví amatéři znovu do akce. Do turnaje se zapojí i Ráječko

Ve druhé půli se obrázek hry příliš nezměnil. Slovan se většinu času bránil a nestíhal tempo domácích. V 56. minutě se prosadil Pokorný a třetí branku přidal Pospíšil. „Přijeli jsme s polovinou hráčů béčka, ale nechci se vymlouvat. Síla Boskovic nám byla jasná. Celý zápas jsme bránili a snažili jsme se alespoň narušovat kombinaci domácích. Jsem spokojený, zápas splnil svůj účel, hráči mají aspoň vytížení a zahráli si s kvalitním soupeřem,“ zhodnotil duel trenér hostů Zdeněk Válek.

Další utkání čeká boskovické fotbalisty v sobotu v Blažovicích, kde se utkají se Startem Brno.

TOMÁŠ SRNSKÝ