Pro Boskovické jsou výsledky a umístění v tabulce samozřejmě důležité, zároveň však mají i jiné priority. „Věřím, že zas můžeme skončit do třetího místa. Hlavně ale pořád chceme hrát se svými odchovanci, opět zapojujeme pár hráčů z mládeže do přípravy. Dlouhodobě hodláme jít touhle cestou,“ popsal Havlíček.

Nový ročník načnou Boskovice na hřišti Mutěnic, v prvních šesti kolech odehrají venku obě okresní derby s Ráječkem a nováčkem z Kunštátu. „Tím, že do krajského přeboru postoupily týmy Kunštátu a Lednice, tak do soutěže přibyli dva kvalitní soupeři. S Kunštátem to pro nás bude další derby, ale vnímám to tak, že je to zápas jako každý jiný. Přijde určitě víc diváků, tak je hlavně důležité, aby viděli dobrý fotbal,“ vylíčil boskovický kouč.

Letošní ročník Moravského ultramaratonu vyhrál v mužích Martin Kopecký (druhý zprava), Lenka Horáková byla nejrychlejší ženou.
Krizi mám před každým startem, říká vítěz letošního ultramaratonu Kopecký

Spokojený může být Havlíček především s tím, že se boskovický kádr téměř vůbec nezměnil, počítat tak i nadále může například s nejlepším střelcem krajského přeboru z minulého ročníku Janem Novákem. „Nikdo neodešel, všichni zůstali. Navíc hráči, co byli zranění, tak se vrátili do plného tréninku, takže máme teď trochu širší tým. Ale právě tihle kluci po zranění jsou naše letní posily,“ uvedl Havlíček.

Minulá sezona byla pro blanenský celek ročníkem dvou tváří. Zatímco podzimní část se vyvedla na výbornou, na jaře se klub spíš trápil. Především právě směrem do ofenzivy. „Když to hodnotím takhle zpětně, tak jsem ale spokojený. Je to třeba brát tak, že všichni naši soupeři jsou silní. I když jsme neměli dobré jaro, tak celkové třetí místo je pořád úspěch,“ zhodnotil Havlíček.

Fotbalisté B týmu Boskovic díky jarnímu zlepšení vybojovali osmé místo v tabulce, i tak se však klub rozhodl pro dobrovolný sestup do okresního přeboru.
Z osmého místa o soutěž níž. Béčko Boskovic si zahraje okresní přebor

Dojem z jara vylepšil poslední zápas sezony, ve kterém Boskovice vyhrály na hřišti rivala z Ráječka 2:0. Utkání přihlíželo přes čtyři sta diváků. „Fotbal se hraje pro lidi a mrzí mě, že jich do Boskovic na zápasy nechodí víc. Ale zápas v Ráječku byl super, přišlo hodně diváků, vytvořili skvělou atmosféru. A navíc jsme vyhráli, takže super fotbal,“ usmíval se trenér týmu z Blanenska.

Boskovice už v přípravě odehrály zápas s Lipovou, v sobotu je čeká Bystřice nad Pernštejnem. Před začátkem ligy ještě změří síly s Konicemi a nastoupí do úvodního zápasu krajského poháru. „Každý zápas v krajském přeboru je těžký a je jedno, o jakého se jedná soupeře. Proto půjdeme zápas od zápasu. Takhle to budeme praktikovat, takže nehledíme na to, s kým hrajeme dřív a s kým později,“ uzavřel Havlíček.

Podzimní zápasy Boskovic

1.kolo  Mutěnice - FC Boskovice
2.kolo  FC Boskovice - Kuřim
3.kolo  FC Boskovice - Rousínov
4.kolo  Kunštát - FC Boskovice
5.kolo  FC Boskovice - Ratíškovice
6.kolo  Ráječko - FC Boskovice
7.kolo  FC Boskovice - Bosonohy
8.kolo  FC Boskovice - Líšeň B
9.kolo  MS Brno - FC Boskovice
10.kolo  FC Boskovice - Krumvíř
11.kolo  Sparta Brno - FC Boskovice
12.kolo  FC Boskovice - Ivančice
13.kolo  Lednice - FC Boskovice
14.kolo  FC Boskovice - Bystrc
15.kolo  Svratka Brno - FC Boskovice
Podzim začíná o víkendu 13. - 14.8.