Předchozí
1 z 6
Další

V přípravě na novou sezonu Boskovice zdolaly divizní Žďár nad Sázavou.V přípravě na novou sezonu Boskovice zdolaly divizní Žďár nad Sázavou.Zdroj: Deník/Tomáš Pohanka

LETNÍ KLID. Jako už tradičně zažily Boskovice i v létě klidné přestupové období. Kádr se téměř nezměnil, opět se do něj zařadili někteří nadějní dorostenci. Jedno velké jméno však v kabině přece jen přibylo, vrátil se totiž odchovanec Michal Stříž, který odehrál 137 zápasů ve druhé nejvyšší soutěži. „Cíl je pohybovat se v horní polovině tabulky, chtěli bychom skončit do první pětky,“ nastínil boskovický kouč Jan Havlíček.


Načítám tabulku ...

Úvod sezony Boskovicím nevyšel, když padly v Bystrci.Úvod sezony Boskovicím nevyšel, když padly v Bystrci.Zdroj: Petr Nečas

MÁTOŽNÝ ÚVOD. Takový start do nového ročníku si celek z Blanenska určitě nepředstavoval. Na hřiště Bystrce nezvládl především druhou půli, ve které dostal tři branky, a na úvod si odvezl vysokou prohru 1:4. Porážka přitom byla zcela zasloužená. „Sice jsme věděli o síle Bystrce, naši hráči však byli nepřesní a málo důrazní, navíc jsme vůbec neohrozili branku soupeře,“ zlobil se Havlíček.

Podzimní část zakončily Boskovice se 34 body.Podzimní část zakončily Boskovice se 34 body.Zdroj: Petr Nečas

POSUN VZHŮRU. Na úvodní těžkou prohru Boskovice dokázaly ihned zareagovat, když doma zdolaly Rousínov. Následně pravidelně střídaly vítězství s remízami a postupně šplhaly tabulkou. „Chceme hrát co nejvýš, to je náš hlavní cíl. Uvidíme, jak to půjde, ale myslím, že tým na to má kvalitu, přece jen se v Boskovicích každý rok bojuje o přední příčky. Hlavní předností je sehranost, kluci už jsou spolu dlouho a zvykli si na sebe,“ hodnotil po vysoké výhře 8:2 nad Lednicí Stříž.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali v boji o druhé místo krajského přeboru Krumvíř 2:1.Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali v boji o druhé místo krajského přeboru Krumvíř 2:1.Zdroj: Petr Nečas

VÝHRY S KONKURENTY. Od remízy s Ráječkem v osmém kole rozjeli svěřenci kouče Havlíčka parádní podívanou. Ve zbytku podzimu už ztratili body jen jedinkrát, především ale skvěle zvládli zápasy s dalšími předními týmy nejvyšší krajské soutěže.

Fotbalisté Rudice získali na podzim v A skupině I. B třídy deset bodů.
Rudice na podzim zlomila brankářské prokletí, na jaře se porve o záchranu

Na hřišti brněnské Sparty Boskovice zvítězily 3:1, o týden později zdolaly i ve formě hrající Krumvíř a najednou už jim opět patřilo druhé místo tabulky. „Postupnými kroky jsme se dostali na druhé místo, za což vděčíme především kvalitní práci. Teď je třeba s ní neustat,“ burcoval boskovický lodivod.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali v závěru podzimu i vedoucí Kuřim.Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali v závěru podzimu i vedoucí Kuřim.Zdroj: Petr Nečas

LÍDR NESTÍHAL. To nejlepší si celek z Blanenska schoval až téměř na samotný závěr podzimu. V předposledním kole první poloviny sezony jej totiž čekal kuřimský lídr, který do té doby padl v jediném zápase. Boskovice ale už dopředu hlásily, že se klubu z Brněnska nikterak nebojí. „Budeme hrát náš klasický herní styl, rozhodně hodláme být v zápase aktivní,“ ujistil Havlíček.

Jeho svěřenci plán splnili na jedničku. Lídra tabulky na umělém trávníku přehráli a zaslouženě zvítězili 3:1. „Zápas měl nadstandardní úroveň, v předchozích kolech jsme našli nejlepší sestavu, kdy si hráči k sobě sedli. Všichni podali velmi dobré výkony,“ pochvaloval si boskovický stratég.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zakončili podzim na druhém místě tabulky.Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zakončili podzim na druhém místě tabulky.Zdroj: Petr Nečas

POSTUP NA DOSAH. Podzimní jízdu neuťal ani závěrečný duel. Boskovice se na hřišti předposlední Svratky pořádně natrápily, utkání směřující k remíze však rozhodly gólem v závěru, a i těsně před startem zimní pauzy si tak odnesly důležité tři body po výhře 3:2. „Byl to vyrovnaný zápas, vzhledem k vývoji utkání bychom brali i bod, v závěru nám ale přálo i štěstí,“ těšilo Havlíčka.

Jiří Huška po podzimní části končí na pozici hlavního trenéra Ráječka.
Nečekaná změna. Huška po dvou a půl letech končí v Ráječku, klub hledá nástupce

Jeho svěřenci tak téměř dotáhli vedoucí Kuřim, na kterou po podzimu ztrácí pouhý bod. Do jarních odvet je vše otevřené.