ZDENĚK STANĚK

Pro Boskovice to byl už třináctý zápas bez porážky, naposledy prohrály v prvním kole v Bystrci. „Zápas s Kuřimí měl nadstandardní úroveň, v předchozích kolech jsme našli tu nejlepší sestavu, kdy si hráči k sobě sedli. Všichni podali velmi dobré výkony, tahounem byl Miloš Pokorný, který dva góly vstřelil a na třetí přihrál. V závěrečném kole nás čeká zápas na Svratce, věřím, že naši hráči zopakují výkon, který nás přivedl k výhře nad Kuřimí. V našich silách je pohybovat se v horních patrech tabulky,“ plánuje boskovický trenér Jan Havlíček.

Trenér Kuřimi Svatopluk Habanec si při hodnocení zápasu nebral žádné servítky. „Na umělé trávě jsme propadli ve všech směrech, soupeř byl prostě lepší. Chyběli nám sice čtyři hráči základní sestavy, to ovšem náš výkon neomlouvá. Po této lekci, kdy se k nám soupeř bodově přiblížil, se na domácí závěrečný podzimní zápas se Spartou musíme co nejlépe připravit.”

Fotbalisté Startu (v červeném) jsou před dvěma posledními podzimními koly na sedmé příčce třetiligové tabulky. Ilustrační foto.
Start kosí zranění, přišel i o kapitána. Přesto na umělce zvládl dramatický duel

V brněnském derby Sparta zdolala Bystrc 1:0, když gólu dosáhla až v samém nastavení. V první půli dominovaly obě obrany, největší šanci promarnil bystrcký Jiří Bílý. Ve druhém poločase zvolna narůstal tlak domácích, hosty několikrát zachraňovaly skvělé zákroky brankáře Martina Nahodila.

V závěru nedokázali Bystrčtí udržet míč v poli a přetížená obrana inkasovala. Stoper Sparty Jakub Krejčí z pravé strany odcentroval a nabíhající Jindřich Stehlík nezadržitelně skóroval. „Kdybychom dostali gól v průběhu druhé půle, nebylo by to tak kruté, jako když inkasujeme v nastavení. Po přestávce už byla Sparta přece jen lepší, ale remíza byla tak blízko,” litoval bystrcký asistent Jiří Hajský.

Bohuničtí fotbalisté doma remizovali 0:0 s favoritem z Uničova. Ilustrační foto.
Bohunice zlikvidovaly i penaltu a proti favoritovi z Uničova dokázaly urvat bod

Jeho protějšek Radek Štourač byl rozhodně spokojenější: “Bylo to kvalitní derby, v odbojovaném zápase jsme náš tlak dokázali vystupňovat k vítěznému gólu. S Kuřimí a Boskovicemi tak stále držíme krok.”


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...