Hned několik mladých nadějí od zimy trénuje s boskovickým A týmem. Do mužstva zapadli na jedničku. „S novými mladíky jsem hodně spokojený. Určitě s námi pojedou už do Bystrce, budou připravení na lavičce. Do základní sestavy hned v prvním utkání ale asi nenaskočí,“ popsal Havlíček.

Výsledkově tým z Blanenska v přípravě zářil. Vyhrál totiž všechna čtyři utkání, navíc si vyšlápl hned na tři divizní soky – Žďár nad Sázavou, Bystřici nad Pernštejnem a Havlíčkův Brod. „Hráči, kteří nastoupili, předvedli své maximum, na ty zápasy se dalo koukat. Poslední utkání už jsme hráli na přírodní trávě, terén ještě nebyl úplně dobrý, ale objevovali se v naší hře prvky, které tam chceme,“ těšilo boskovického lodivoda.

Dlouhá příprava

S několika dalšími aspekty zimní přípravy už však v Boskovicích panuje menší spokojenost. „Výsledkově to bylo dobré, ale co se týče zranění nebo docházky na tréninky, tak nejsem úplně spokojený. Naštěstí jsme ale vždy poskládali jedenáct hráčů na zápas,“ ulevilo se Havlíčkovi.

Jarní část aktuálně druhý celek tabulky zahájí sobotním utkáním v Bystrci a proti brněnskému klubu neočekává jednoduchý duel. „Bystrc má kvalitu, navíc ještě doma. My jsme na jejím hřišti v poslední době vyhráli snad jen jednou, takže vyhlížím těžký zápas. Už se ale těším, příprava byla dlouhá, navíc jsme před ní měli i volno,“ nastínil kouč.

I přes pouhou tříbodovou ztrátu na vedoucí líšeňské béčko Boskovice nespřádají postupové ambice. Chtějí se především zaměřit na udržení konzistentnosti a kvalitních výkonů. „Hráčům zdůrazňuju, abychom neměli takové výpadky, stává se nám, že v úvodech zápasů nebo druhých poločasů nejsme duchem vůbec přítomní. Potom třeba z vyhraného utkání s Rousínovem, kdy po půli vedeme 3:0, je to najednou 3:3. Nebo jsme jeli do Lednice asi jen podívat se tam na zámek a prohráli jsme,“ kritizoval Havlíček.

V zimě pak celek z Blanenska pracoval na zlepšení ofenzivy. Několik podzimních utkání totiž Boskovice ovládly o jediný gól, rády by proto zápasy rozhodovaly více přesnými trefami. „Zaměřovali jsme se na herní prvky, které nám mají pomoct ke střílení více branek. Dávali jsme na podzim málo gólů, chceme i, abychom se dostávali ve větším počtu hráčů do zakončení,“ podotkl stratég.

Na co naopak svěřenci kouče Havlíčka mohou spoléhat, je vyrovnanost. Dařilo se jim totiž na domácích i venkovních trávnících, po horším úvodu sezony prohráli od poloviny září právě jen v Lednici. „Myslím si, že bychom neměli rozlišovat, jestli hrajeme doma nebo venku. Je potřeba, abychom předváděli fotbal, kterým se hodláme prezentovat, nesmíme se přizpůsobovat soupeři,“ dodal trenér.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...