Podzim se Boskovicím opravdu vyvedl. Sice se rozjížděly pomaleji, následně už ale kosily soupeře za soupeřem a potvrdily svou pozici předního týmu krajského přeboru. „Když po mě lidé v klubu chtěli, abych nějak zhodnotil podzimní část, tak jsem to odmítl. Pro nás první část sezony dopadla velice dobře, měli jsme třicet bodů, proto jsme na začátku jara byli na dobré startovní pozici,“ rekapituluje boskovický kouč Jan Havlíček.

Na jaře už to ale celku z Blanenska začalo víc váznout. Ofenzivně laděný tým dal šest gólů Mutěnicím, pět Ivančicím a čtyři Ratíškovicím, v dalších utkáních se ale paradoxně trápil právě v útoku. „Jaro se nám výsledkově ani herně prostě nepovedlo. Dali jsme si v zimě takový cíl, že chceme skončit druzí s co největším počtem bodů, získali jsme jich už ale v uvozovkách jen jedenadvacet. Musíme si tedy přiznat, že jsme cíl nesplnili, skončili jsme třetí,“ hodnotí Havlíček.

Fotbalisté Krumvíře (ve žlutém) porazili Ráječko.
OBRAZEM: Ráječko přišlo o vedení. Se slavícím Krumvířem nakonec padlo

Před Boskovice se protlačila rozjetá Kuřim, i třetí příčku svěřenci trenéra Havlíčka dlouho neměli jistou, nakonec ji udrželi o bod před Spartou a Bystrcí. „Musíme i třetí místo brát a zároveň se z toho poučit, abychom do příští sezony vykročili s myšlenkou, že nestačí, když se nám povede jen podzim. Potřebujeme zůstat konzistentní po celou sezonu,“ tuší stratég.

Ten opět může být spokojený se zařazením dalších mladíků do kádru. Už v zimní přípravě se k A týmu zapojilo pár dorostenců, někteří z nich naskočili i do zápasů nejvyšší krajské soutěže. „Zapojení mladíků se povedlo, především teda do tréninkového procesu. Je třeba i říct, že dorazových starších dorostenců máme míň, ale zapojovali jsme i ještě mladší hráče. Jsou u nás kluci, kteří mají kvalitu a jsou pro nás příslibem do budoucna,“ těší Havlíčka.

Osmnáctý ročník Rally Hustopeče nabídl dramatický souboj dvou největších favoritů, z vítězství se radoval Václav Pech před Janem Kopeckým (na snímku).
OBRAZEM: Slunce, déšt i noční zkoušky. Taková byla 18. Rally Hustopeče

Sehraný boskovický tým by tak i v příští sezoně měl útočit na přední pozice. A možná by mohl atakovat i tu nejvyšší. „Máme mladý a perspektivní kádr, jen je potřeba, aby hráči chtěli na sobě dál pracovat. Je důležité, abychom se scházeli v hojném počtu na trénink a zároveň do přípravy i zápasů chodili s chutí. Pak můžeme příští rok skončit i první,“ usmívá se boskovický lodivod.


Načítám tabulku ...