Osm výher, čtyři remízy. Taková je bilance klubu Boskovice-Letovice v posledních dvanácti utkáních. „Série bez prohry je velmi dobrá, ale hlavní je ještě trochu něco jiného. Máme hodně absentujících hráčů a kluci, kteří naskakují místo nich, odehráli velice dobrá utkání, i když ještě třeba nemají takové zkušenosti. Přesně jsme plnili to, co jsme si dopředu řekli,“ těší boskovického lodivoda.

Jeho svěřenci nepadli ani ve venkovních okresních derby, v Kunštátě i Ráječku remizovali, skvěle pak zvládli především poslední dvě kola proti ambiciózním soupeřům. Na hřišti brněnské Sparty Boskovice zvítězily 3:1, Krumvíř v sobotu doma zdolaly 2:1. „Výhra s Krumvířem je důležitá, nerodila se ale vůbec lehce. Soupeř potvrdil, že je těžký protivník, kluci už tam hrají spolu dlouho, takže jsou sehraní. Dlouho to byl vyrovnaný zápas,“ popisuje Havlíček.

Především však šlo o přímý souboj o druhé místo, do kterého oba celky vstupovaly se stejným bodovým ziskem. Domácí otevřeli skóre už ve druhé minutě, po pár desítkách vteřin ale Krumvíř ihned odpověděl. „Po rychlém vyrovnání soupeře jsme byli takoví nervózní, chyběl nám klid v mezihře. Zlepšili jsme to až po vystřídání, hra už se pak uklidnila. Druhý poločas byl z naší strany velice dobrý, byli jsme na míči a měli jsme víc vyložených šancí,“ hodnotil boskovický stratég.

Rozhodnutí přinesla až závěrečná čtvrthodina, vítězný gól vstřelil v 78. minutě z pokutového kopu Miloš Pokorný. „Je škoda, že jsme museli rozhodnout gólem z penalty, protože už ta předcházející šance měla skončit brankou. Běželi jsme sami na gólmana, dloubáček se odrazil od břevna zpět do hřiště a brankář soupeře pak kontaktoval Pokorného. Byla to zvláštní situace, musel jsem se na ni podívat po zápase na videu,“ podotýká Havlíček.

Česká reprezentace malého fotbalu (na snímku Filip Gedeon) na mistrovství světa přejela Ukrajinu 7:0.
Česká reprezentace rozstřílela i Ukrajinu a v osmifinále MS narazí na USA

V pátek od šesti hodin večer čeká na jeho svěřence ještě obtížnější soupeř. Suverénní Kuřim zatím ztratila body jen dvakrát, krajskému přeboru vévodí o šest bodů. „Kuřim je favorit soutěže, potřebujeme proti ní předvést stejný výkon, jako jsme ukázali na Spartě. Víme, že když budeme hrát tak jako proti Krumvíři, tak to stačit nebude, jestli chceme zvítězit, je třeba k utkání přistoupit líp,“ předesílá trenér.

Lídr nejvyšší krajské soutěže zatím klopýtl jen dvakrát, v obou případech proti týmům, které proti němu vycházely z obranného bloku a rychlých brejků. Podobnou taktiku však Boskovice neplánují. „Budeme hrát náš klasický herní styl, rozhodně hodláme být v zápase aktivní,“ ujišťuje Havlíček.

Po výhře nad Krumvířem jsou právě Boskovice hlavním konkurentem Kuřimi v boji o první místo, páteční zápas tak o mnohém napoví. „Může se jednat o zápas podzimu, ale hlavně musíme pořád být pevně nohama na zemi. Boskovice nestojí na tom, jestli teď budou první, máme tady dlouhodobý proces. Je skvělé, kolik v sestavě nastupuje odchovanců, musím smeknout, že hrajeme stabilně nahoře s týmem složeným z vlastních hráčů,“ dodává kouč.

Boskovice-Letovice - Krumvíř 2:1
Poločas:
1:1.
Branky: 2. Sychra, 78. (pen.) Pokorný - 3. Košulič.
Rozhodčí: Haminger – Nejezchleba, Stejskal.
Žluté karty: Stara, Novák - Ondroušek, Přichystal.
Diváci: 150.


Načítám tabulku ...