Bohunice za poslední čtyři mistrovské zápasy dostaly třináct branek a získaly tři body. Nulu vzadu udržely v letošní sezoně jen dvakrát, naposledy při bezbrankové remíze 23. srpna v Mutěnicích. „Kvalitní defenziva byla tentokrát alfa a omega naší taktiky. V týdnu jsme pracovali jen na ní, obětovali jí všechno, nechtěli jsme dostat gól a cíl jsme nakonec splnili,“ liboval si bohunický záložník a zároveň asistent trenéra František Schneider.

A svěřenci hostujícího trenéra Radka Buchty nenašli na bohunickou defenzivu recept. „Chyběla nám lepší hra v poslední třetině hřiště, větší tlak do vápna. Chtěli jsme soupeře víc zatlačit, to se nám ale podařilo jen prvních deset patnáct minut zkraje druhého poločasu,“ pravil kouč Ráječka.

Sobotní duel rozhodl ve 41. minutě bohunický kapitán Daniel Král z pokutového kopu. „Věděli jsme, že jeden gól dáme, protože nemáme problém střílet branky. Navíc penalta byla jednoznačná,“ poznamenal Schneider.

Jeho tým loni ovládl podzimní část krajského přeboru s náskokem devíti bodů, pak se soutěž ukončila. Letos se po deseti zápasech nachází na třetí příčce, přičemž vedoucí Sparta Brno má o dva body víc a ještě utkání k dobru. „Výsledky v minulých kolech nebyly optimální, proto tři body jsou pro nás teď velice důležité,“ podotkl Schneider.

Zato Ráječko se propadlo na pátou příčku. „Chtěli jsme se udržet na třetí pozici a věřili jsme, že to dokážeme. Herně jsem zápas zvládli, výsledkově bohužel ne,“ uvedl Buchta.

A nyní mají nejen jeho fotbalisté kvůli koronavirovým opatřením minimálně na dva týdny pauzu. „Budeme trénovat, ale nemůžeme být v kabinách, takže podmínky nejsou ideální. Někteří dojíždí a domů pojedou zpocení. Na druhou stranu vnímám, že situace je vážná a jsou důležitější věci než fotbal. Máme teď i čas doléčit šrámy a dát se do kupy. Kdo ví, kdy zase budeme hrát,“ líčil Buchta.

Jeho svěřencům zbývá na podzim odehrát ještě pět utkání. Poslední z nich je na programu 7. listopadu. „Budeme se připravovat a čekat, kdy a jestli vůbec se soutěž zase spustí. Motivaci do tréninku máme, protože letos se nám oproti jiným sezonám bodově daří a chceme zůstat v kontaktu se špičkou tabulky,“ dodal Sedlák.

Bohunice - Ráječko 1:0 (1:0)
Branka: 41. Král (pen.).
Rozhodčí: Kocman, Kučera J., Kučera R., Koráb.
Žluté karty: 77. Keprt D., 78. Sedlák (oba Ráječko).
Hráno bez diváků.
Bohunice: Dang – Musil, Král (C), Šplíchal, Kotoun – Janusis (77. Imramovský), Schneider, Pavlíček (12. Ullmann), Petřík, Lacko (67. Chlup) – Burčík (85. Khalil).
Ráječko: Němeček – Maňoušek, Sedlák, Kropáček – Zouhar (80. Vránek), Lidmila (Keprt R.), Souček, Šíp, Bednář (C) – Pořízek, Keprt D.


Načítám tabulku …