„V týdnu jsme řešili, že se nám nedaří druhé poločasy i za příznivého stavu. Nezvedl jsem prst, ale spíše jsme vedli dialog. Zajímaly mě názory a pocity kluků, s nimiž jdou po přestávce na hřiště. Konkrétní nebudu, ale bavili jsme se především o nastavení hlavy,“ řekl kouč celku z Blanenska Jiří Huška.

Promluva zabrala. Olympia v neděli na domácím hřišti porazila dvanáctý Krumvíř 2:1. „Prioritou bylo zápas výsledkově zvládnout za každou cenu, nezáleželo nám na předvedené hře, ale skrz psychiku jsme potřebovali vyhrát,“ zmínil Huška.

Jeho svěřenci přitom hráli od 55. minuty bez vyloučeného Michala Zouhara, jenž dostal první žlutou kartu před koncem poločasu a do šaten předčasně putoval po zákroku vysokou nohou. „I tak jsme chtěli utkání zvládnout, remíza pro nás nic neřešila. Věřil jsem klukům, že mají kvalitu, aby uspěli i v deseti. Šance jsme si vytvořili a pětadvacet minut byli jasně lepší,“ poznamenal Huška.

O tříbodovém zisku pro Ráječko rozhodl v 80. minutě Jan Pokorný, jenž se gólově prosadil posedmé v této sezoně. O jednu branku míň vstřelilo v soutěži jeho dvojče Michal, které se proti Krumvíři trefilo z penalty. „Oba byli zase důležití hráči. První poločas zlobil Honza z pravé strany a když soupeř hrál proti deseti, otevřel to a víc prostoru měl i Michal. Musím ale za bojovnost pochválit všechny,“ pravil Huška.

Olympia dostala v nedělním duelu branku z penalty a s Moravským Krumlovem je celkem, který obdržel v krajském přeboru nejvíc gólů, a to jednatřicet. „Před sezonou jsem klukům řekl, že nemám rád, když se hraje na zanďoura a že raději vyhraju 4:3 nebo 3:2. Trochu se mi to vymstilo, hráči měli nastavené hlavy, že soupeře přestřílejí a neřešili tolik defenzivu. Obdržené branky mě štvou,“ přiznal Huška.

Defenzivní činnost bude hlavním tématem zimní přípravy. „Při obdržených brankách nemáme problém, že by nás soupeř přehrál a dal gól do prázdné. Spíš jde o důraz v šestnáctkách, kdy při dlouhých balonech, standardkách reagujeme jen na první míč a u druhého třetího nebo dorážky už důraz není takový," líčil stratég.

Naopak v ofenzivě je Ráječko silné. Se třiatřiceti zásahy se řadí za Bohunice s nejvíc vstřelenými brankami a v tabulce krajského přeboru se aktuálně nachází s jednadvaceti body na osmé pozici, na vedoucí brněnský Tatran ztrácí dvanáct bodů. „S umístěním nejsme spokojeni. V létě jsem poznal, jak je kádr kvalitní a na co má, proto jsme to chtěli čeřit víc na vrchu a ne v půlce,“ pravil Huška.

Na podzim ho s týmem čeká ještě duel na hřišti desáté Bystrce. „Kdyby se nám podařilo ukončit první část sezony dvěma výhrami, tabulka by se čtyřiadvaceti body vypadala líp. Navíc je tam riziko, že Bohunice nebo Boskovice nám zase odskočí,“ dodal Huška.