Letní obrat na Andrově stadionu zařídili Jakub Řezníček a Roman Potočný, jejich zkušenosti mohou na stejného soupeře platit i tentokrát. „Víme, že nás nečeká nic snadného, už první utkání v Olomouci bylo hodně složité. Přijedou šikovní talentovaní kluci, kteří prošli olomouckým systémem. Ale chceme to zvládnout za tři body, abychom si zajistili co nejlepší pozici pro jarní část,“ sdělil na klubovém webu brněnský trenér Tomáš Polách.

Jiří Procházka.
V první bitvě o titul UFC uspěl Procházka na zemi. Teď čelí výzvě v postoji

Po jeho dosazení do pozice hlavního kouče místo odvolaného Luďka Klusáčka zatím Zbrojovka dvakrát zvítězila. Jak doma s Líšní, tak v Kroměříži slavila shodný triumf 3:0.

Olomoucké béčko sice v minulém kole podlehlo doma Chrudimi 2:4, ovšem předtím slavilo vítězství 2:0 na hřišti Sparty B a 1:0 nad Vlašimí. V tabulce je jedenácté, na čtvrtou Zbrojovku ztrácí osm bodů. „Brno je ambiciózní. Chce se jednoznačně vrátit zpět do nejvyšší soutěže. Po rozpačitém úvodu a výsledcích se znovu zvedá. Hlavně tedy po změně trenéra. Poslední dva výsledky, kdy zvítězilo s čistým kontem 3:0, hovoří za sebe. Tým je nabitý sebevědomým,“ uznal na klubovém webu kouč béčka Sigmy Tomáš Janotka, který jednu sezonu strávil v Brně.

Za olomouckou rezervu nastupuje brněnský odchovanec Jakub Přichystal, naopak Zbrojovka má v kádru bývalé hráče Sigmy Jiřího Texla s Janem Štěrbou, také asistent kouče Josef Mucha na Hané dlouho hrál.

Brněnský celek ztrácí po polovině soutěže šest bodů na vedoucí Vyškov, který v sobotu od čtvrt na jedenáct dopoledne hostí v Drnovicích druhou Duklu Praha.

Sestava, která se postarala o první mistrovský titul pro Kometu (tehdy s názvem Rudá hvězda Brno.
70 let Komety: Mašinu zastavila jen brigáda v lese, vyhrála i Spengler Cup

Zbrojovka se těmto týmům chce přiblížit. „Věřím, že fanouškům uděláme radost, chci je na poslední zápas pozvat, abychom si společně užili co nejlépe závěr podzimu,“ vzkázal Polách.

Zápas vychází na Den válečných veteránů, které Zbrojovka podpoří. To mohou i fanoušci, kteří si zakoupí za padesát korun vlčí mák, symbol válečných veteránů. Prodávat ho na stadionu budou hráči mimo zápasovou nominaci.