Jenže čekání na nejbližší mistrovské utkání navíc komplikovala složitá nařízení. Blansko totiž nejprve trénovalo v maximálním počtu šesti lidí. Po skupinách se hráči střídali v kondičních cvičeních, přihrávkách či střelbě.

Následně Ligová fotbalová asociace vyjednala výjimku pro profesionální sport a tréninková činnost byla obnovena v plném rozsahu. „Tréninky probíhaly víceméně jako dřív, akorát jsme na krátkou dobu kvůli opatřením museli trénovat jen ve skupinkách. Potom se situace vyjasnila a obnovili jsme trénink v plném počtu,“ říká blanenský ofenzivní hráč Filip Žák.

Jako dobré rozhodnutí se může zdát sehrání přátelského zápasu s prvoligovým Baníkem Ostrava. Duel se uskutečnil v pátek 9. října a byl zatím na delší dobu posledním představením blanenského týmu. Favoritovi tenkrát podlehl 1:4. Jediný gól Blanska zaznamenal Žák. „Jeli jsme tam s třinácti lidma, měli jsme hodně zraněných. Reprezentační pauza by nám pomohla všechno doléčit, ale stát to rozhodl za nás. V tomhle ohledu přerušení vítáme. Baník na tom herně byl líp, ale šance jsme si také vytvořili ,“ komentoval utkání blanenský obránce Radek Buchta.

Trenér fotbalistů Ráječka a zároveň hráč druholigového Blanska.
Pauza na dvou frontách. Buchta trénuje dál, jeho hráči mají volno

Blansko tak po šesti druholigových kolech setrvává na desáté pozici se ziskem šesti bodů. Jihomoravany mohou mrzet zejména ztráty ze zápasů s Varnsdorfem a Prostějovem, které mohly Blansku přinést další čtyři body. „Vstup do ligy se nám nevydařil podle představ, první dvě kola nebyla optimální,“ rozpovídal se Žák.

V dosavadním ročníku soutěže Blansko zaznamenalo jednu výhru 1:0 proti pražské Dukle a tři remízy s Prostějovem, Varnsdorfem a Vlašimí, kde vyrovnalo na 2:2 i přes to, že zaostávalo o dvě branky ještě v 70. minutě. Vyrovnávající branku vstřelil právě Žák. „Věřili jsme v sílu týmu a postupně se naše výkony začaly zlepšovat a posbírali jsme důležité body,“ pokračuje Žák v hodnocení aktuální sezony.

Tomáš Vincour přichází do Blanska na hostování ze Slovácka
Řešení marodky? Blansko vsadilo na teenagera ze Slovácka

V kabině nováčka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY však vládne neustále bojová nálada a víra v lepší zítřky. „Docela se nám povedly poslední zápasy, byť se to neukázalo na bodovém zisku. Věříme, že se nám bude dařit sbírat body a dělat radost našim fanouškům i v dalším pokračování sezony,“ říká autor dvou podzimních ligových branek.

A jak vidí Žák budoucnost letošního ročníku? „Celá kabina pořád věří, že se soutěž v nejbližší době zase rozběhne a na podzim stihneme odehrát ještě pár druholigových kol. Těšíme se,“ uzavírá pětadvacetiletý fotbalista.

KRYŠTOF SEVERA