Ten v deseti jarních zápasech, které stihl od svého příchodu do jihomoravského celku, uviděl čtyři žluté karty a disciplinární komise mu zakázala vykonávat jakoukoli funkci v jednom utkání. „Dostal jsem tři karty. Bohužel se mě asi bojí a chtějí, abychom ten zápas nezvládli, proto mi někde čtvrtou kartu připsali,“ řekl Pulpit.

Čtyřiapadesátiletý pražský rodák v jarní části soutěže dostal žluté napomenutí podle oficiálních zápisů z utkání postupně proti Varnsdorfu, Jihlavě, Chrudimi a Vyšehradu. „Pokud není něco fair play, tak vůči tomu přece nemůžu být imunní. Když už nebrání mužstvo klub, musí ho podle mě bránit minimálně trenér. Kdyby ne, nemohu se hráčům podívat do očí,“ uvedl zkušený stratég.

Pravidlo udělování karet nejen hráčům platí v českém fotbale od sezony 2019/2020. „Je to totální nesmysl,“ podotkl jasně Pulpit.

Fotbalista Přemysl Kovář je ústřední postavou mistrovských oslav.
Se Slavií má už čtvrtý titul. Jsme jedna rodina, s Tvrdíkem si tykám, říká Kovář

Disciplinární komise s ním po čtvrtečním jednání zahájila řízení i kvůli porušení protokolu Ligové fotbalové asociace kvůli onemocnění Covid-19. „Při nějakém rozhovoru jsem neměl roušku, já ale mám doporučení, že ze zdravotních důvodů ji v určitých chvílích nemusím nosit,“ vysvětlil Pulpit.

Jeho tým je v tabulce aktuálně na sestupové třinácté pozici a na dvanácté Táborsko ztrácí čtyři body. Blansko může už definitivně uvíznout na předposlední příčce i v případě, že vyhraje sobotní utkání v Třinci, které začne v pět hodin odpoledne. „Pro nás je hotovo už od prohlášení představitele klubu (oznámení předsedy Zdeňka Veselého o konci ve druhé lize – pozn. red.). To nás odsoudilo i ke sportovnímu sestupu, protože jak se k nám chovají v zákulisí a rozhodčí posledních pět šest zápasů, je neuvěřitelné,“ narážel Pulpit na výkony sudích.

Přestože Blansko v úvodních pěti duelech jarní části soutěže získalo jedenáct bodů, v dalších sedmi jen čtyři. „Mužstvo se na jaře zlepšilo a má obrovský potenciál. Je škoda, že to tady končí. Po určitém doplnění mohlo jít ještě nahoru a v budoucnu hrát lepší fotbal než teď,“ zdůraznil Pulpit.

Blanenští fotbalisté (v červeném) podlehli Ústí nad Labem 1:2.
Rozhodčí Blansku škodí, informoval Pulpit asociaci. Penalta i ofsajd ale byly

Blanenský kádr převzal na začátku ledna po trenérovi Oldřichu Machalovi. Na jižní Moravě mohl vydržet déle než jen polovinu sezony. „Byli jsme s panem Mertou (bývalý sportovní ředitel Blanska – pozn. red.) domluveni, že když druhou ligu zachráníme, zůstanu. Staly se ale tyhle věci a končí to,“ hlesl Pulpit a přiznává: „Ani si neumíte představit, jak velké zklamání pro mě ten konec je. To nejde popsat.“

A jak vnímá poslední týdny angažmá v Blansku? „Vedení se mnou komunikuje většinou jen esemeskami a maily. Není to tady pro trenéry jednoduché,“ dodal.