Start podzimní části Třinci příliš nevyšel a na konci září sáhli Slezané ke změně trenéra. Habance nahradil František Straka a klub dokázal nakopnout. Z posledních sedmi ligových utkání třinecký tým pokaždé bodoval a posunul se v tabulce na jedenáctou pozici, těsně nad Blansko. „Jsem zvědavý na lavičky, asi to bude mezi trenéry opravdu ostré,“ směje se Ondřej Sukup, krajní bek Blanska.

Třinec přes zimní pauzu odehrál šest utkání, ze kterých vytěžil jednu výhru nad béčkem Žiliny. „Viděli jsme nějaké zápasy Třince, ale bude to těžké. Mají zkušené a šikovné hráče. Zápasy budou hodně vyrovnané a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Chceme tři body, abychom odskočili,“ konstatuje aktuální kapitán Blanska.

Blansko bude Třinci vzdorovat s úplně novým složením obrany. Z týmu odešel kapitán Marián Štrbák a roli lídra v obraně převezme Ondřej Sukup, který se z pozice krajního beka musí sžít s novou stoperskou dvojicí. „Není to komplikace. Helda (Matěj Helebrand, pozn. red.) už tu byl na podzim, Čerňa (Jakub Černín, pozn. red.) má zkušenosti z ligy a Tarek Aggoun je důrazný a rychlostně vybavený stoper. Myslím si, že jsou to pro nás kvalitní posily,“ říká Sukup.

Jelikož se utkání bude muset obejít bez divácké kulisy, blanenský klub si připravil živý přenos na klubovém webu, kterým chce vyjít vstříc svým fanouškům.

KRYŠTOF SEVERA