Pulpit se musel před zápasem s absencí Lukáše Lahodného, který většinu reprezentační přestávky strávil na marodce a do tréninkového procesu naskočil až těsně před zápasem. „Lukáš nám opravdu chyběl, s tím se ale musíme v dnešní době vyrovnat. Připraven ale bude na příští utkání proti Žižkovu. Jsem rád, že hráči kteří naskočili proti Varnsdorfu dokázali důvěru splatit a utkání dovést ke třem bodům, ty jsou tím nejdůležitějším,“ podotkl čtyřiapadesátiletý trenér.

Blansko proti Varnsdorfu dokázalo zaujmout aktivní hrou a aktivním napadáním, které málem přineslo výsledek už v první půli, ale hosty nejprve zachránila tyč Richterovy branky a pár vteřin později útočný faul domácích, kvůli kterému nemohla branka Lhoteckého platit.

Druhá půle už domácím vyšla lépe. Hned po třech minutách se dočkali volného kopu před pokutovým územím Varnsdorfu, který dokázali využít. Jedním z hráčů, kteří naskočili poprvé v základní sestavě byl také Martin Vlachovský, který si vzal exekuci přímého kopu na starost a excelentní ranou na vzdálenější tyč poslal svůj tým do vedení.

„Martin si řekl o základ v přípravě se Zlínem, kde mužstvo Blanska podalo nadprůměrný výkon. Ten se samozřejmě odvíjel od kvalitního trávníku na Vršavě,“ objasňoval Pulpit nasazení Vlachovského do základní sestavy.

V závěru zápasu se Blansko ještě dokázalo jednou prosadit, když se z dalšího volného kopu trefil parádní ranou Adrián Kopičár.

Blansko v jarní části soutěže skutečně působí jinak než v podzimní části a podobně tomu bylo i proti Varnsdorfu. „Vítězství jsme si zasloužili. Víc než v zápase s Třincem (úvodní jarní zápas 2:0 - pozn. red.),“ poznamenal Pulpit.

Jeho svěřenci přestříleli soupeře 9:4. „Kromě nastřelené tyčky a pár menších závarů v závěru utkání jsme soupeře do žádné větší šance. Naopak jsme dokázali ze dvou standardek rozhodnout,“ pravil domácí lodivod v pozápasovém rozhovoru.

Stejně jako v duelech s Třincem a Líšní byl velkým soupeřem fotbalu nepříliš kvalitní hrací povrch. „Bohužel ani na zápas s Varnsdorfem nebyl trávník opět připraven tak, jak se na druhou ligu sluší. Museli jsme tomu přizpůsobit i styl naší hry, který nebyl atraktivní pro diváky, ale účel světí prostředky a nám to přineslo tři body. Takový trávník je ale opravdu ostuda města Blanska,“ uzavřel hodnocení Martin Pulpit.

Blansko - Varnsdorf 2:0 (0:0)
Branky: 49. Vlachovský, 86. Kopičár.
Rozhodčí: Dorušák – Vejtasa, Líkař.
Žluté karty: 10. Žák, 77. Aggoun – 42. Hasil, 63. Zbrožek, 89. Kouřil.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2.
Střely mimo: 3:2.
Rohy: 7:8.
Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – R. Buchta (C) – Vlachovský (71. T. Machálek), Kopičár, Ngoma (90+1. Koraksić) – Žák (71. Bartolomeu), Lhotecký (65. Černín).
Varnsdorf: A. Richter – M. Richter (65. Kouřil), Zbrožek, Hasil – Rudnytskyy (C), Bláha (74. Ondráček), Kocourek, Heppner (65. Kazda) – M. Kubista, Schön (84. Daniel Novák) – Velich.

KRYŠTOF SEVERA