Kroměřížský nováček bojuje o holý život, stále je totiž jen těsně nad pásmem sestupu. První půle tomu však vůbec neodpovídala. Domácí nezachytili úvod zápasu, Líšeň byla do přestávky lepším celkem. „Kluci přistoupili k utkání jinak, než jsme chtěli, hráli jsme naivně a pomalu,“ kritizoval domácí lodivod Martin Onda.

Jeho svěřence navíc Brňané zmrazili už v sedmé minutě. Parádně totiž sehráli standardní situaci, na konci akce stál Adrián Čermák, který otevřel skóre. „Standardka se mi hodně líbila. Soupeř ji měl hezky nacvičenou,“ ocenil protivníka Onda.

Utkání se následně zvrhlo v řadu soubojů, první půle už 1056 divákům příliš zajímavého nenabídla. Po změně stran se ale nenudili. Domácí zofenzivnili sestavu a brzy se dostali do velké gólové příležitosti, na vyrovnání však zatím nedosáhli.

A tak mohla přijít velká chvíle Denise Dziuby. Ten aktivním napadáním obral o míč kroměřížského gólmana Jakuba Dostála, jenže v obří šanci z úhlu minul prázdnou branku.

Místo dvougólového líšeňského vedení tak diváci viděli kroměřížské vyrovnání. V 72. minutě se k odraženému míči dostal Marek Jaroň a trefil se přesně k tyči. „Po prostřídání šel náš výkon ve druhé půli nahoru. Zrychlili jsme hru, mělo to od nás patřičnou úroveň. Místy jsme měli obrovský tlak, zasloužili jsme si vyrovnat. Mohli jsme i vyhrát, šance na to rozhodně byly,“ dodal kouč Hanácké Slavie.

Fotbalisté Zbrojovky (v červených dresech) prohráli na domácím hřišti s Prostějovem 1:2.
Blamáž Zbrojovky s posledním: Drajv mají dva hráči, hlesl kouč. Co na to Svoreň?

V nastavení ještě rozhodčí vyloučil hostujícího stopera Dušana Jokoviče, který viděl druhou žlutou kartu, skóre už se však neměnilo. Líšni tak s devětadvaceti body patří devátá příčka, ztrácí však jen tři body na pátou pozici.

V příštím kole se klub z východu Brna téměř přesně po měsíci vrátí na domácí stadion, v sobotu od půl páté odpoledne hostí atraktivního soupeře. Na jih Moravy totiž zavítá lídr druholigové tabulky Dukla Praha.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Líšeň 1:1