Blansko opouští kupříkladu forvard Jiří Tulaydan, který loni odehrál v Moravskoslezské fotbalové lize šestnáct zápasů a připsal si jedinou branku. Společně s ním míří do Vrchoviny i obránce Tomáš Feik, který loni na podzim hájil primárně barvy brněnského Startu, kde se rozehrával po zranění. „Tomáš Feik a Jiří Tulaydan odešli na půlroční hostování do třetiligové Vrchoviny, kde mají možnost nasbírat další třetiligové starty a opět v zimě se pokusit o návrat do našeho kádru,“ komentuje odchody Zbořil.

Kromě dvojice Tulaydan-Feik nebude na podzim nastupovat za Blansko ani útočník Tadeáš Fabuš. Vytáhlý slovenský forvard přišel do Blanska z Trenčína, ale v loňském zkráceném ročníku se neprosadil, a míří tak do služeb třetiligových Rosic. „Stejnou možnost jako Feik s Tulaydanem dostává i mladý útočník Tadeáš Fabuš. V Rosicích bude až do konce roku a pak může zabojovat o místo v dresu Blanska,“ říká generální manažer jihomoravského klubu.

Zajímavá spolupráce se rýsuje mezi Blanskem a Ráječkem, kde od nové sezony trénuje Radek Buchta, který nově bude mít v kádru také mladého stopera Martina Kropáčka, který bude stejně jako jeho dosavadní spoluhráči nastupovat v jiném klubu do konce kalendářního roku. „Spolupráce na trase Blansko-Ráječko pokračuje nejenom na trenérském postu, ale i v hráčském kádru. Po zranění se bude Martin Kropáček pod dohledem trenéra Radky Buchty rozehrávat právě tam,“ doplňuje.

Poslední odchod z kádru Blanska je transfer Davida Záleského, který se přesouvá na úplný jih Moravy, do Znojma, kde bude celou sezonu hrát. „David Záleský bude hostovat celou sezonu ve Znojmě, kde má bojovat o post brankářské jedničky,“ uzavírá Zbořil.

KRYŠTOF SEVERA