Blanenský klub prochází turbulentním obdobím. Jak na funkcionářské scéně, kde se nad blanenským fotbalem stahují mračna, tak na výsledkové. Blansko prohrálo poslední tři zápasy a povedený start do jara je rázem smazán. „Chceme to s Hradcem zlomit. Máme kvalitní tým a věřím ve vítězství,“ prohlašuje před utkáním záložník Martin Vlachovský.

Dnešní duel nebude pro Blanenské vůbec jednoduchý. Lídr tabulky totiž doma ztratil body jen ve třech případech. Dvakrát remizoval a jen jednou našel přemožitele. „Ne náhodou jsou na prvním místě, chtějí postoupit. Na takové zápasy se fotbalista těší a dokáže se i víc vyhecovat, ať už je momentální situace v klubu jakákoliv,“ tvrdí obránce David Klusák.

Blansko se v Hradci bude muset obejít hned bez dvou hráčů základní sestavy. Pro karetní tresty budou stát Matěj Helebrand i Ondřej Sukup. „Bude to obtížný zápas, jako všechny ve druhé lize. Jsou první s ambicemi na postup, ale to neznamená, že tam nepojedeme zvítězit a poprat se o tři body,“ vyhlíží zápas Vlachovský.

Jihomoravský celek bude určitě chtít na stadionu Hradce bodovat, neboť ztráty z posledních duelů znamenají opětovný propad na dvanáctou příčku a nebezpečnou blízkost sestupových vod. K tomu samozřejmě pomohla i atmosféra v týmu, kterou rozdmýchalo prohlášení předsedy klubu, které se minulý týden objevilo na stránkách klubu. „Někteří kluci takovou situaci ještě nezažili, takže ani pořádně neví, co si mají myslet. Máme silnou partu v kabině, takže jsme si řekli, že budeme pokračovat s čistou hlavou a makat jeden za druhého. Určitě si nikdo z nás nechce udělat špatnou vizitku,“ uzavírá Klusák.