Třiadvacetiletý křídelník se přesunul do Blanska v léta na roční hostování z Baníku Ostravy. „V Blansku jsem byl na ročním hostování s tím, že po podzimu se uvidí. Asi se mi dařilo, když se mi ozvala Opava. Mladí hráči tady dostávají příležitost. Jsem za to moc rád, protože je to další pokrok v mé kariéře. Mám šanci hrát ligu, což vnímám jako velký posun,“ řekl pro klubový web opavského celku Kania.

Ten se dohodl s Opavou na ročním hostování, jehož součástí je opce na případný přestup. „Lukáš je mladý kluk a rychlostní typ hráče s velmi dobrým prvním dotekem, což prokázal ve druhé lize. Měli jsme ho vytipovaného už dřív, ale jeho příchod jsme dotáhli až nyní. Pamatuji si ho už z Vítkovic. Počítáme s ním na levou stranu, kde potřebujeme zvýšit konkurenci. Věřím, že má šanci se prosadit,“ uvedl nový sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil.

Kania je odchovancem Hlučína, nejvýš si zahrál zatím ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, kde za Vítkovice zaznamenal čtyři branky v osmadvaceti utkáních. Naposledy se představil v Blansku.

Brněnský záložník Ondřej Vaněk proti Sigmě Olomouc navlékl kapitánskou pásku.
Vaněk teď cítí důvěru. Každý trenér má oblíbence stejně jako učitel, říká