Úvodní jarní utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bylo nesmírně důležité. Případná prohra by totiž natáhla rozdíl mezi pozicí Blanska a jedenáctou příčkou na sedm bodů. „Soupeř byl nesmírně těžký, hru komplikoval terén. Vlastně to byla spíš válka, ve které se k nám přiklonila i trocha štěstí a povedlo se ubojovat tohle nesmírně důležité vítězství,“ říkal domácí hrdina Sedlo.

Komplikací pro hráče obou týmů bylo zejména hřiště, respektive jeho stav. „Na hlavním hřišti jsme ani netrénovali, takže jsme se trochu připravili o výhodu domácího prostředí. Prvně jsme se po něm prošli dvě hodiny před utkáním a už se to bořilo. Když chtěl dát člověk dlouhý míč, podjížděla mu stojná noha, bylo to složité,“ objasňoval Sedlo místy neučesanou hru obou týmů.

V dresu Blanska nastoupil do soutěžního duelu po víc než roce. A vrátil se ve velkém stylu. „Nade všemi čněl výkon Martina Sedla, dle mého nejlepšího hráče utkání,“ chválil svého svěřence kouč Pulpit.

Ten však nemohl být spokojen s výkonem v prvním poločase, kdy sice Blansko vedlo 1:0, ale hra nebyla úplně ideální. „V kabině jsme si o půlce řekli, že musíme vyhrávat souboje a získávat odražené míče. Dokázali jsme zjednodušit hru, protože i terén se postupem času stával horším. Naštěstí jsme měli náskok už z poločasu, což nutilo Třinec hrát otevřeněji, nám se povedlo přidat další gól a udržet vedení,“ komentoval utkání krajní bek Blanska.

O druhý gól se postaral právě pětadvacetiletý obránce, který tak ozdobil svůj výkon. „Po dlouhém autu z pravé strany jsem počkal na vápně a doufal, že míč propadne. To se povedlo, Laho (Lukáš Lahodný – pozn. red.) fantasticky odstavil beka a já už jen trefoval branku,“ popsal Sedlo svou první branku ve druhé lize.

KRYŠTOF SEVERA