Blanenští do utkání se Spartou na pražském Strahově vletěli dost aktivně a hned z kraje měl na noze vedoucí gól Haris Harba. Domácí sice odpověděli šancí Karabce, ale brankář Pavel Halouska si v těžké pozici poradil. Vedoucí gól mohl zařídit také hostující Adrián Kopičár, ale jeho ránu Nita vytěsnil do bezpečí. „První půli jsme odehráli výborně. Vysoko jsme napadali a Spartě to dělalo problémy. Měli jsme dvě jasné šance a nedokázali je proměnit. Kdybychom je dali, tak věřím že vyhrajeme,“ hodnotil první půli blanenský záložník Filip Žák.

Právě neproměněné šance jsou velkou bolístkou Blanska, o čemž se přesvědčilo jak v lize, tak i v pohárovém duelu. „Vždy nám kousek chyběl, Haris (Harba – pozn. red.) minul branku o půl metru, proti Kopimu (Adrián Kopičár, pozn. red.) zase výborně vyběhl Nita. Věřím že střeleckou smůlu zlomíme v neděli ve Vlašimi,“ pokračoval v sumarizaci utkání blanenský záložník, jenž netradičně nastoupil na hrotu útoku.

Blanenští fotbalisté (v červeném) na domácím hřišti na Viktorii Žižkov o gól nestačili.
Blansko doma dohrávalo v deseti a Žižkov si odvezl tři body

Druhý poločas blanenským fotbalistům úplně nevyšel a Sparta se aktivní hrou dostávala do šancí. „Sparta prokázala svou kvalitu. Hlavně její střídající hráči hráli perfektně a dá se říct, že rozhodli zápas,“ rozebíral druhou půli Žák.

Ještě před rozhodujícími direkty do blanenské defenzívy se mohla Sparta prosadit z penalty, ale tu Libor Kozák napálil jen do tyče a udržel naděje hostí naživu o osm minut déle. První branka totiž přišla v 74. minutě a postaral se o ni Karlsson, jenž překonal Halousku.

Na něj navázal tři minuty před koncem Souček a dal výsledku podobu 2:0. „Druhý poločas byla lepší Sparta a zaslouženě dala góly. Už nám trošku začaly docházet síly, nešlo nám tolik napadání a domácí toho využili,“ přiblížil Žák druhou půli.

Pražané i přes výhru a postup herně příliš nepřesvědčili. „Hlavní je, že jsme postoupili. Výkon nebyl ideální, dovolili jsme soupeři příliš šancí, pomalu jsme kombinovali. Pochvalu si zaslouží Michal Trávník, ten se mi moc líbil,“ vyzdvihl trenér Sparty Václav Kotal výkon Trávníka, který s fotbalem začínal v Mutěnicích na Hodonínsku.

KRYŠTOF SEVERA