Na finálních detailech přestupu se oba celky dohodly na závěr přestupního termínu, Metsoko v Plzni podepsal smlouvu až ve čtvrtek večer. „Nabídka Viktorky mě hodně potěšila a neváhal jsem. Jdu do velkého klubu, který pravidelně hraje evropské poháry a má ty nejvyšší ambice. Je to pro mě další krok v kariéře a obrovská výzva,“ podotkl jedenadvacetiletý hráč pro plzeňský klubový web.

Ten svoji profesionální kariéru začal ve francouzském Auxerre, do Vyškova se stěhoval teprve v létě. Po půl roce opět mění adresu. „Metsoko nám svými podzimními výkony značně pomohl k aktuálnímu prvnímu místu a se svými výkony se stal objektem hledáčku prvoligových klubů. Samozřejmě nás mrzí, že nám už nepomůže na jaře, ale posun do prvoligového kádru je pro něj obrovskou výzvou,“ popsal vyškovský předseda správní rady Martin Chlumecký.

Tožskému mladíkovi se podzim náramně povedl, připsal si hned devět gólů, což ho řadí mezi trojici nejlepších kanonýrů druhé ligy. O přestup do vyšší soutěže navíc sám usiloval. „Jde o typologicky velmi zajímavého hráče a jsem rád, že se vše podařilo dotáhnout ještě před koncem přestupního termínu a můžeme Metsoka přivítat v našem klubu,“ těšilo plzeňského sportovního ředitele Daniela Koláře.

Ilustrační.
Tak je to tady. Vítěznou šňůru hokejistů Vyškova přestřihl Havlíčkův Brod

V kádru aktuálně třetího celku nejvyšší soutěže se Metsoko potká s dalšími hráči, kteří ještě nedávno oblékali vyškovský dres – Dwehem a Souarém. Ve Viktorii útočník podepsal smlouvu na tři a půl roku. „Díky tomu, že se v kabině setká se svým bývalým spoluhráčem Souarém, věříme, že se v našem týmu velmi rychle aklimatizuje. Ve Vyškově předváděl vynikající výkony a nyní by na ně měl navázat i v našem dresu,“ doplnil Kolář.