První kontakt ze strany klubu proběhl již v pozimní části. "Se Zbyňkem Zbořilem (sportovní ředitel - pozn. red.) se znám delší dobu, ptal se mě, zda mám zájem o spolupráci. Několikrát jsme o tom debatovali a na nakonec se domluvili. Už na podzim jsem byl na několika trénincích, ale to bylo jen nárazové," vzpomněl bývalý ligový mistr s plzeňskou Viktorií.

Ve Vyškově bude mít Hořava na starost skills individuální přípravu hráčů. "Probíhá to tak, že si vezmu skupinku hráčů a zaměříme se na zdokonalení určitých věcí, které daní hráči potřebují. Hlavní roli hraje, na jakém postu určití hráči nastupují, podle toho se liší i práce v jednotlivých skupinkách," popsal Hořava.

Tomáš Hořava  při odchodu z Plzně.
Fotbalový Vyškov posílí exreprezentant Tomáš Hořava. V realizačním týmu

Podle něj se jedná o úplně odlišný způsob tréninku než ve společnosti všech spoluhráčů. "Každý hráč má víc prostoru pro svůj progres. Můžeme se zaměřit na věci, na které není při týmovém tréninku tolik upřena pozornost," vysvětlil nový trenér, jenž se v budoucnu bude věnovat i mentálnímu koučinku vyškovských hráčů. "Nastavení myšlení je ve fotbale hodně důležité, bohužel je to zatím trošku opomíjené," dodal.

Uplatní zde i zkušenosti ze studií na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého, kde studuje obor Náboženství se zaměřením na vzdělávání? "Víra v Boha může pomáhat, občas vidíme, že hráči před vstupem na trávník se křižují, ale nabízím svůj pohled z vlastních zkušeností. Propaguju produkt, který jsem nedávno sepsal, je spojený s lehce osobnostními dovednostmi. Dotýká se týmovosti, nastavení, koncentrace a sebevědomí, na těchto věcech je třeba neustále pracovat," zdůraznil Hořava.

Tomáš Hořava (v bílém) střelecky táhne Radějov.
I v přeboru budeme vyhrávat, říká Hořava. Do kolika zápasů ještě zasáhne?

Jeho role v realizačním týmu druhého celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je ojedinělá. "Nemusím být ve Vyškově každý den, zatím se spolupráce stále vyvíjí. Mám i své aktivity, trénuju děti v Olomouci a hraju okresní přebor za Radějov. Na tom se nic nemění," uzavřel.