Jihomoravský klub se připravuje na začátek druhé ligy a nezbytnost je doplnit hráčský kádr. „Kanis je brejkový typ hráče, který potřebuje být v náběhu s balonem. Potom ty situace umí řešit velice dobře. To dokázal i v zápase se Zbrojovkou, kde vypracoval svým spoluhráčům dvě tutovky,“ popisuje svého svěřence hráčův agent Václav Svěrkoš.

Blansko tak získalo v mladém záložníkovi i příslib do budoucna. „Jeho přednost je postup v náběhu a navíc je velmi kompatibilní při tvorbě akcí. Pro něj je tento přestup krok dopředu a není vyloučeno, že tu zůstane i delší čas. Věřím že pomůže jak sobě, tak týmu v boji o co nejvyšší příčky,“ doplňuje Svěrkoš.

Kania tak dostává možnost podílet se na vývoji blanenského fotbalu, který se za tři roky proměnil z divizního na profesionální klub hrající druhou ligu. „Blanenský fotbal jsme všichni zaregistrovali už ve třetí lize, kdy jsme sledovali, že klub má ambice postoupit. Je vidět, že se tady udělal kus práce,“ všimá si bývalý fotbalový reprezentant Svěrkoš.

V uplynulém druholigovém ročníku odehrál Kania za Vítkovice 28 utkání a vstřelil čtyři góly. Teď má pomoct Blansku. „Působí to velice pozitivně, byl jsem se podívat na posledním zápase se Zbrojovkou Brno a mile mě překvapil. Blansko bylo vyrovnaný soupeř, což asi ovlivnilo, že Zbrojovka byla teprve na začátku přípravy, ale Blansko hrálo velmi dobře. Myslím si, že nebude mít problém se v lize udržet,“ uzavírá majitel jedencáti startů v reprezentaci Svěrkoš.

KRYŠTOF SEVERA