Blansko vstoupilo do utkání aktivně a do vedení šlo ve 30. minutě, když Martin Sedlo dorazil do sítě střelu Filipa Žáka. Dvoubrankový náskok pak zajistil křídelník Kablan Davy Ngoma. „Mrzí mě, že jsme v první polovině nedokázali proměnit ještě dvě šance. Vlachovský a potom Žaky (Žák – pozn. red.) tam měli šance. Mohli jsme jít do vedení 3:0, nebo 4:0. Ale buďme pokorní. Soupeř má svoji kvalitu,“ řekl domácí trenér Martin Pulpit.

Druhá půle byla z pohledu hostů lepší, domácí obrana měla co dělat. „Zlobili nás dva útočníci soupeře, ale s ohromným nasazením a vysokým presinkem jsme soupeře udolali,“ uvedl Pulpit.

Vlašimští hráči sice míč do sítě dostali, ale gól nemohl být uznán pro ofsajd. Jihomoravský celek si tak připsal tři body a v utkání udržel nulu. „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, které jsme za každou cenu chtěli zvládnout za tři body. Tabulka se pomalu začíná rozdělovat, i kluby okolo nás sbírají body a my jsme vše podřídili tomu, abychom vyhráli,“ zdůraznil Pulpit, jehož tým se posunul v tabulce na desátou příčku. Vlašim je stále šestá.

Pulpitovy svěřence nečeká v následujících týdnech jednoduchý los. V dalším kole míří na hřiště třináctého Táborska, následně je čeká souboj s Duklou Praha a jihlavskou Vysočinou. „Hráčům jsme řekli, že to budeme točit, že každý z nich musí prokázat svoji výkonnost. Věděli jsme, že to nastane, i díky odloženému utkání s Duklou,“ komentoval vytíženost hráčů jejich trenér.

Blansko získalo poslední čtyři body i díky výkonu francouzského záložníka Ngomy, který se prosadil i v duelu s Vlašimí. „O Davym jsme byli s panem Mertou (bývalý sportovní ředitel Oldřich Merta - pozn. red.) přesvědčeni po pár minutách hry po jeho příchodu. Věděli jsme, že tady zůstane. Má ještě nějaké rezervy, ale když bude směrem dopředu hrát, jak hraje, bude dávat góly a chystat šance a přinášet mužstvu body, tak se mu dá odpustit i něco směrem dozadu," řekl na jeho adresu kouč Blanska.

Skvělý obrat ukázal v blanenském dresu Martin Sedlo. Ten se před začátkem druhé ligy octl na odchodu z týmu, ale na začátku jara patří mezi tahouny blanenského mančaftu. „Myslím si, že Martin píše neuvěřitelný příběh. Fotbalista, který byl skoro na odchodu z týmu, si nesmírnou pílí vybojoval základní sestavu. Samozřejmě mu dopomohlo i štěstí, že kluci, kteří tam měli hrát, Dejan Koraksic a David Klusák, nenaskočili kvůli trestům. Martin si to uvědomil a od prvního zápasu se chytil. Drží si tu šanci a my nemáme důvod do obrany sahat,“ dodává Pulpit.

Blansko - Vlašim 2:0 (2:0)
Branky: 30. Sedlo, 37. Ngoma.
Rozhodčí: Hanousek – Melichar, Slavíček.
Žluté karty: 2. Kopičár – 61. Zinhasović.
Blansko: Halouska – Sukup (C), Aggoun, Helebrand, Sedlo – Vlachovský (80. Černín), Kopičár, Lahodný (66. R. Buchta), Ngoma (80. Koraksić) – Žák (80. Klusák), Lhotecký (74. Vasiljev).
Vlašim: Markovič – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović (64. Dias) – Janda (C) (64. Křišťan), Blecha, Průcha, Bassey – Jurásek (46. V. Svoboda), Červenka (76. Firbacher).

KRYŠTOF SEVERA