A rád by ve Zbrojovce, kam přestoupil na začátku září, získal větší roli než doposud. Na podzim naskočil do šesti utkání, z toho dvakrát od první minuty. „Asi každý fotbalista chce hrát v základní sestavě, důležité je být zdravý a každý trénink ze sebe vydat vše,“ podotýká Hellebrand.

Brněnští trenéři v zimní přestávce několikrát zmínili, že by ještě uvítali dalšího tvořivého středního záložníka, ale dosud nikdo takový mužstvo neposílil.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) na úvod slovenského soustředění remizovali s Púchovem 3:3.
Nejhorší poločas přípravy, láteřil Mucha. Zbrojovce chybí v Senci Šural i Texl

Tím vzniká větší příležitost pro Hellebranda, který v posledních dvou přípravných utkáních – při remízách 2:2 v Žilině a 3:3 s Púchovem – naskočil od úvodní minuty uprostřed zálohy. „V kádru je velká konkurence, ale je to čistě na mně, jak budu pracovat a jaké budu podávat výkony,“ reaguje na dotaz, jak vidí své šance na základní sestavu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Uprostřed zálohy bojuje o místo například s Adamem Fouskem, Jiřím Texlem nebo Ondřejem Pachlopníkem, ovšem poslední dva doléčují zranění a ani neodcestovali na soustředění do slovenského Sence. „Největší konkurence jsem já sám,“ upozorňuje ovšem Hellebrand.

Soustředění zakončí brněnští fotbalisté v sobotu, v jedenáct hodin odpoledne nastoupí proti Komárnu. „Každým dnem si tým víc sedá, příprava je dlouhá, takže už se těšíme na mistrovské zápasy,“ hlásí ze Slovenska zlínský rodák.

Neoblíbená zimní dřina skončí druholigovým fotbalistům za dva týdny, Hellebrand ji bere jako nutnost a nevidí velké rozdíly mezi drilem v Brně nebo ve Zlíně. „Každá zimní příprava je náročná, ale cílem je připravit se na mistrovské zápasy, rozdíly vnímám pouze v taktice,“ povídá.

Vedle tréninků na hřišti dostávají hráči Zbrojovky zabrat také v posilovně. „Základ je fotbal, ale silová část k tomu patří,“ má jasno.

Odchovanec zlínského fotbalu si připsal dvanáct startů v první lize, ale loni v létě naskakoval jen ze béčko ve třetí lize. V závěru přestupního období tak zamířil do Brna, kde podepsal smlouvu do roku 2026. „Potřeboval jsem nový impulz. Myslím si, že jsem udělal dobře,“ přemýšlí Hellebrand.

Na jihu Moravy už se zabydlel. „V kabině se cítím dobře, město se mi líbí,“ líčí.

Šestadvacetiletý gólman Dominik Sváček přichází do Brna z Plzně.
Sváček chce ve Zbrojovce vytlačit Berkovce: Jen krýt záda? S tím se nespokojím

Zbrojovka vstoupí do jarní části druhé ligy ze šesté pozice s devítibodovým mankem na vedoucí Vyškov. Její hráči v postup stále věří. „Cíl máme jasný, hlavní je odevzdat každý zápas na hřišti sto procent,“ nabádá záložník.

Pod vedením kouče Polácha mají Brňané také předvádět atraktivnější styl. „Chceme být víc nebezpeční a udávat tempo hry,“ přibližuje plán Hellebrand.